Szef GIS: Jestem w piekle. Wielu polityków powinno sobie włożyć lód do majtek

- Szczerze powiem, że jestem w piekle, bo mamy przeciwnika, który jest niezidentyfikowany - mówi Jarosław Pinkas w kontekście koronawirusa. Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego stwierdził, że media nakręcają panikę. Zapewnił, że Polska poradzi sobie z koronawirusem, o czym jest "głęboko przekonany".

Jarosław Pinkas w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" powiedział, że od kilku dni nocuje w biurze i stracił poczucie czasu, ponieważ pojawił się przeciwnik, którym jest panika, niepokój, brak rozsądku oraz złe emocje. Dodał również, że za wybuch paniki w Polsce związanej z koronawirusem odpowiadają media, a "rząd nie eskaluje niepokoju".

"Jeśli to ma nas uspokoić to nauczymy się sami robić maseczki"

Szef Głównej Inspekcji Sanitarnej powiedział, że sam Andrzej Duda nie posiada maseczki, ponieważ jest zdrowy, a one są przeznaczone dla osób chorych. Dodał, że Kancelaria Prezydenta również ich nie posiada. Jak zaznaczył, na koronawirusa działa alkohol.

Alkohol jest bardzo cenny, jeśli chodzi o higienę rąk. Jestem daleki od zachęcania do picia

- powiedział Jarosław Pinkas. Stwierdził, że koronawirus stał się elementem rozgrywki politycznej, ponieważ strona rządowa prowadzi "racjonalną politykę", a opozycja od razu pyta: "A co żeście zrobili?".

Wielu polityków, którzy posługują się koronawirusem jako elementem gry politycznej, powinno sobie włożyć lód do majtek. Są rzeczy, których się nie robi

- zaznaczył szef GIS. Pinkas dodał, że w Agencji Rezerw Materiałowych są zapasy różnego rodzaju maseczek. Jeśli wybuchnie pandemia, to nie każdy dostanie maseczkę, bo nie wiadomo ile ich jest, ale każdy zostanie poinstruowany, co robić.

Zaraz będą programy telewizyjne o tym, jak zrobić maseczkę. Jeśli to ma nas uspokoić to, nauczymy się sami robić maseczki. Można też przeciąć biustonosz na pół...

- powiedział Pinkas. Jak dodał, osoby, które były we Włoszech i się źle czują, powinny zostać w domu i zadzwonić do Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Można się również zgłosić do szpitala zakaźnego, jednak należy zadbać o to, aby nikogo po drodze nie zarazić. PIS może wezwać specjalny zespół, który przewiezie do specjalnej placówki.

"Nie wymyślę szczepionki, lekarstwa"

Jarosław Pinkas powiedział, że jego funkcja polega na tłumaczeniu ludziom, aby ci zachowywali się w sposób racjonalny.

Nie wymyślę szczepionki, lekarstwa. Mogę być tylko kompresem, balsamem na duszę, mogę uspokajać prosić o rozsądne zachowanie

- podkreślił szef GIS. Dodał, że Polacy są mistrzami w odrzucaniu tego, co się im narzuca. Chociaż przyznał, że ma ogromne poczucie satysfakcji, ponieważ udaje się "wygrać walkę z antyszczepionkowcami". Jak zaznaczył, jest przekonany, że z koronawirusem Polska również sobie poradzi.

Zobacz wideo Koronawirus coraz bliżej Polski.
Więcej o:
Komentarze (341)
Szef GIS: Jestem w piekle. Wielu polityków powinno sobie włożyć lód do majtek
Zaloguj się
 • 777newbetterfastersatan

  Oceniono 87 razy 69

  Czyli maseczek nie mamy... Są nieskuteczne, w sumie możemy sami zrobić z biustonosza.

  Czekam na instrukcję przebudowy odkurzacza w respirator... Polak potrafi!

 • hopsasaitralala

  Oceniono 63 razy 51

  Maseczka na twarz dla zakażonych, alkohol pić i smarować po rękach, biustonosze, lód w gacie...

  Szef GIS? jakiego państwa?

 • jxl82

  Oceniono 69 razy 49

  "Wielu polityków, którzy posługują się koronawirusem jako elementem gry politycznej, powinno sobie włożyć lód do majtek. " Ciekawy fetysz, to ze stajni własnych przeżyć?

 • duda2020

  Oceniono 62 razy 48

  Czy stwierdzenie że to PISi jełop to będzie obraza czy zdrada tajemnicy państwowej ?
  Nie dalo mu do myślenia dlaczego Chińczycy wybudowali szpitale połowę, nie ma przygotowań na okolicznoac kwarantanny i izolacji duzych grup ludzi, nie ma racjonalnej informacji innej niż "rząd nad wszystkim panuje". Ale.sa 2mldnna szczyjnie, leczy się raka relikwoami, 10 lat finansuje komisję Smoleńska "dochodząca do prawdy" i stado partyjnych kacyków jak za Gomułki - narzekających na wredna opozycję i rozpie...jacych Polskę .

 • boczek150

  Oceniono 50 razy 44

  Polska jest doskonale przygotowana! Przecież niedawno wydała 2 MILIARDY zł na służbę zdrowia... aaa nie to jednak było na TVPIS.

 • jep23

  Oceniono 44 razy 38

  Oj, tak, tak! Walnąć połówkę i zasnąć z nosem wetkniętym w czyjś biustonosz. (Bez zdejmowania).
  Słuszną linię ma nasza władza.

 • mir-4

  Oceniono 41 razy 35

  z wypowiedzi zapamiętałem
  - lód do majtek
  - biustonosz na twarz
  - opozycja jest wredna
  - nie zachęca do picia alkoholu

  Jest to odpowiedź na wątpliwości dotyczące:
  - maseczek, nie warto ich używać chociaż służby i lekarze je stosują
  - kontroli na lotniskach ale już nie na granicach lądowych, działania pozorowane i niekonsekwentne są racjonalne czy propagandowe
  - braków osobistych środków dezynfekujących nie tylko dla chętnych, ale i w sanepeidach, mydło jest zapewne doskonałe i zapewne taki Schulke w swoich preparatach stosuje je nagminnie. O dziwo niektóre niektóre środki bakteriobójcze nie są wirusobójczymi, pewnie z powodu braku mydła.
  - stanu przygotowania komunikacji publicznej do dezynfekcji
  - dlaczego za jakiś czas usłyszymy, że powodem braków i zapaści jest politycznie inspirowana panika
  - co konkretnie zrobiono w przygotowaniach przez ostatnie 1,5 miesiąca
  - dlaczego śmiertelność podaje się jako stosunek liczby zgonów do liczby zarażonych zamiast wyleczonych. Stan zarażenia nie daje żadnych wyników do chwili wyzdrowienia lub śmierci.

  Można tak wymieniać dalej i zastanawiać się czy działania propagandowe i żarciki są tym czego oczekuje obywatel oraz czy zestawienie ich z rzeczywistością nie będzie źródłem paniki.

 • jael53

  Oceniono 39 razy 33

  Nie podzielam tej głębokiej wiary. Za dobrze wiem, jak wyglądają "środki bezpieczeństwa" w polskich szpitalach. I nie gorzej orientuję się, w jakich rejonach zakaźnictwo wycięto do gleby.

 • sluchaj_bej

  Oceniono 38 razy 32

  Watek z zakladaniem stanika na ryja mnie zaintrygowal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX