Kilkudziesięciu Polaków z podejrzeniem koronawirusa. Nieoficjalnie: są wyniki 39 próbek

39 próbek pobranych od Polaków na obecność koronawirusa dało wynik negatywny - nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska. Ma wśród nich być m.in. 25-letnia pacjentka z Łodzi, która po powrocie z Tajlandii trafiła na oddział chorób zakaźnych łódzkiego szpitala im. Biegańskiego. W czwartek minister zdrowia informował, że w polskich szpitalach przebywa 47 osób, u których podejrzewa się zakażenie patogenem.

Badania 39 próbek pobranych od Polaków z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, które w czwartek trafiły do Państwowego Zakładu Higieny, dały wynik negatywny - podaje nieoficjalnie Wirtualna Polska. Z ustaleń portalu wynika, że zakażenie patogenem wykluczono m.in. u pacjentów z Łodzi, w tym u 25-letniej kobiety, która trafiła do zakaźnego szpitala im. Biegańskiego w Łodzi po powrocie z Tajlandii. Przed powrotem do Polski miała chorować od blisko tygodnia. Lokalne media informowały w czwartek, że to ona może być pierwszą zakażoną osobą w Polsce, ale doniesienia te zdementowało ministerstwo zdrowia.  

Polacy badani na obecność koronawirusa. Nieoficjalnie: Wciąż nie ma przypadku zakażenia

Łącznie w PZH przebadano już blisko 300 próbek od polskich pacjentów. Dotychczas w Polsce wciąż nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa. W czwartek minister zdrowia informował na konferencji prasowej, że w polskich szpitalach przebywa 47 pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Jak dodał,  55 osób jest objętych kwarantanną domową, a ponad 1570 - monitoringiem służb sanitarnych.- Jeżeli pojawi się koronawirus w Polsce, informację o tym niezwłocznie przekażemy. To kwestia najbliższych dni, kiedy ten wirus się w Polsce pojawi - mówił Szumowski.

W piątek o godzinie 10 w Kancelarii Premiera odbędzie się odprawa Mateusza Morawieckiego ze wszystkimi wojewodami w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem. Z kolei na poniedziałek jest zaplanowane specjalne, dodatkowe posiedzenie Sejmu poświęcone problemowi.

Na całym świecie wykryto jak dotąd 83 389 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 2 858 osób, a wyzdrowiało - 36 576. W ostatnich godzinach poinformowano m.in. o pierwszych przypadkach na Białorusi i Litwie. Liczba zakażeń rośnie we Włoszech i Francji, pierwszy przypadek wykryto także w Irlandii Północnej.

Zobacz wideo Koronawirus coraz bliżej Polski.
Więcej o:
Komentarze (285)
Kilkudziesięciu Polaków z podejrzeniem koronawirusa. Nieoficjalnie: są wyniki 39 próbek
Zaloguj się
 • Jan Nowak

  Oceniono 71 razy 53

  W państwie z dykty i kartonu jakim jest niestety Polandia pewności co do rzetelności działań wszelkich instytucji mieć nie można.

 • albacor

  Oceniono 50 razy 38

  Mam wrażenie, że prawdziwy stan jest ukrywany. Dopiero po pewnym czasie jak pier.....e to sie z rozumem nie pozbieramy. Znam rzecz od podszewki - przygotowania sa ekstra na papierze, w praktyce rozp.....l

 • slawinskim

  Oceniono 26 razy 20

  Mistrzostwo Świata. Mamy tak zorganizowaną służbę zdrowia, że najpierw będziemy mieć w Polsce pierwszy przypadek śmiertelny, a po fakcie uda się przebadać próbkę denata.

 • bosmak

  Oceniono 21 razy 17

  Koronawirus dotarł do Polski. Zrobił wdech i zdechł.

 • miqlec

  Oceniono 26 razy 14

  Jest blokada informacyjna. Koronawirus już dawno w Polsce, ale pisiory chcą, żebyśmy znowu byli "zieloną wyspą". :)

 • odczynnik_chemiczny

  Oceniono 15 razy 13

  a w katowickim sanepidzie czekają na dostawę testów....nie ma i nie wiadomo kiedy będą....Morawiecki wyślij chociaż termometry........

 • Paweł

  Oceniono 21 razy 13

  Niech nie pie... głupot, już w Warszawie są pierwsze zachowania tylko te pisowskie kondony to ukrywają....

 • kler-killer

  Oceniono 14 razy 12

  w Polsce ogłoszą w dzień konwencji wyborczej Kidawy-Błońskiej, aby przykryc temat. Zakład?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX