47 osób z podejrzeniem koronawirusa w Polsce. Szumowski: Wirus pojawi się w najbliższych dniach

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaprzeczył, jakoby do tej pory w Polsce stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem, choć, jego zdaniem, taki przypadek pojawi się w ciągu najbliższych dni. Szef resortu poinformował, że obecnie w polskich szpitalach przebywa 47 osób z podejrzeniem koronawirusa.

- Jeżeli pojawi się koronawirus w Polsce, informację o tym niezwłocznie przekażemy - poinformował Łukasz Szumowski podczas wspólnej konferencji prasowej z szefem KPRM Michałem Dworczykiem. - To kwestia najbliższych dni, kiedy ten wirus się w Polsce pojawi - dodał.

Koronawirus. W Polsce jest 47 osób z podejrzeniem zakażenia

Minister zdrowia zaapelował o spokojną, rzetelną ocenę sytuacji i unikanie wywoływania niepotrzebnych emocji. - To kolejny apel, również do mediów, o utrzymanie spokojnego, racjonalnego podejścia, szczególnie w momencie, gdy ten wirus się pojawi - powiedział. Podkreślił, że nie ma żadnego powodu, by traktować tego wirusa inaczej niż inne, wywołujące infekcje górnych dróg oddechowych.

Zobacz wideo Czy polscy turyści z miejsc objętych koronawirusem zostaną ściągnięci do kraju?

- On naprawdę nie spowoduje jakiejś drastycznej katastrofy, w naszej ocenie - dodał minister. Zapewnił, że jeżeli będzie przypadek zakażenia koronawirusem w kraju, to informacja o tym zostanie niezwłocznie przekazana opinii publicznej. Łukasz Szumowski poinformował także, że obecnie w polskich szpitalach przebywa z podejrzeniem zakażenia koronawirusem 47 osób. 55 osób jest objętych kwarantanną domową, a ponad 1570 - monitoringiem służb sanitarnych.

Na całym świecie wykryto jak dotąd ponad 81 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem. WHO jest szczególnie zaniepokojona szybko rosnącą liczbą zakażonych m.in. we Włoszech - stwierdzono tam 400 zakażeń, a zmarło 12 osób.

Więcej o:
Komentarze (205)
47 osób z podejrzeniem koronawirusa w Polsce. Szumowski: Wirus pojawi się w najbliższych dniach
Zaloguj się
 • punter

  Oceniono 59 razy 49

  Jak to w piSSlandii:
  środa - nie ma koronawirusa w PL
  czwartek - 47 osób z podejrzeniem koronawirusa, nie ma chorych
  piątek - 10 osób zmarło na koronawirusa dzięki likwidacji mafii watowskich, bo mogło umrzeć 100

 • Zbigniew Drewniak

  Oceniono 35 razy 27

  Czwarty dzień czekamy w Bielsku-Białej na wynik próbki nauczycielki a tu echo, ludzie są coraz bardziej zaniepokojeni, a chodzi o kilkaset osób, te pisiory nawet w sprawach zdrowia i życia obywateli kręcą, i to ostro...

 • kataryniarski

  Oceniono 45 razy 27

  Może by tak... różaniec do granic? Prosić Matkę Boską Częstochowską o to, y nas ominęła zaraza i ze zdwojoną mocą na Niemców spadła?

  Wszak to Królowa Polski, modlitwa czyi cuda, a Polska to kraj katolicki, więć czemu nie skorzystać z tego środka???

  Chyba, że nawet akwizytorzy wiary, co niedziela koszący miliony nieopodatkowanych złotych, nawet w te brednie nie wierzą???

 • kataryniarski

  Oceniono 30 razy 26

  Nie ma się czego bać!

  W TVPiS chwalą nasza służbę zdrowia od tygodnia...

  chociaż, jak oni ją tak chwalą, to się moze okazać, ze już w piachu jest populacja Kazimierza...

 • carolina_reaper

  Oceniono 28 razy 24

  Polska sobie nie poradzi w przypadku wybuchu epidemii, nastapi chaos

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 21 razy 19

  Żadnych środków by zmniejszyć ryzyko ryzyko typu zamknięcie szkół lotnisk itp oraz brak przygotowania szpitali które są gotowe tylko w wizji ministra a gdy ktoś ma problem zostaje sam. No i ten samozachwyt . Inni są głupi i nie potrzebnie sieją panikę i robią jakieś kwarantanny

 • Gambit szachowy

  Oceniono 23 razy 19

  A ja temu człowiekowi ani nikomu z tego rządu który wypowiada się w kontekście przygotowań i planów walki z Koronowowirusem po prostu nie wierzę. Prawda jest taka że jesteśmy w czarnej d...e gdy zaczną się u nas pierwsze przypadki potwierdzeniej choroby.

 • koment22

  Oceniono 21 razy 17

  Paradoksalnie gdyby na świecie panowała komuna wirus by się nie rozprzestrzenił. Każdy by siedział w swoim kraju i słuchał własnego dyktatora.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX