Znany krytyk Kadyrowa zaatakowany w Polsce? Napastnik z Moskwy miał go pobić młotkiem

Tumso Abdurachmanow, znany bloger krytykujący czeczeńskiego przywódcę Ramzana Kadyrowa miał zostać poważnie pobity przez rosyjskiego napastnika w swoim mieszkaniu w Polsce. Policja na razie nie potwierdza ataku. Adwokat Abdurachmanowa twierdzi, że bloger trafił do szpitala.

Tumso Abdurachmanow w środę opublikował w sieci drastyczny film. Choć wideo zostało już usunięte, "Gazeta Wyborcza" relacjonuje, że na nagraniu było widać zakrwawiona podłogę i młotek, a także Abdurachmanowa, siedzącego nad innym mężczyzną. Sytuacja wyglądała tak, jakby niedawno stoczyli walkę. Z rozmowy przytaczanej przez "Wyborczą" wynika, że mężczyzna przyjechał z Moskwy z poleceniem nastraszenia blogera.

W Polsce miało dojść do ataku na blogera z Czeczeni

Napaść potwierdza na nagraniu brat Abdurachmanowa. Twierdzi, że "do mieszkania wszedł człowiek z młotkiem i uderzył brata w głowę, kiedy ten spał", jednak ten zdołał obezwładnić napastnika i wezwać policję (prawdopodobnie w oczekiwaniu na funkcjonariuszy nagrano usunięty już film). Napaści nie potwierdza na razie Komenda Główna Policji. Onet rozmawiał natomiast z adwokatem blogera. Prawnik również mówi, że doszło do napaści. Abdurachmanow ma przebywać obecnie w szpitalu.

Zobacz wideo Girzyński: W kwestiach historycznych Putin kłamie od dawna

BBC informuje, że sprawy nie komentują przedstawiciele władz rosyjskich. Stacja przywołuje jeszcze jeden cytat z filmu. Napastnik miał powiedzieć, że zgodził się "nastraszyć" blogera, ponieważ zleceniodawcy "mają jego matkę". 

Abdurachmanow jest jednym z najbardziej znanych krytyków czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrowa. Z Czeczeni uciekł w 2015 r, najpierw przebywał w Gruzji, potem w Polsce. Mężczyzna w Czeczenii spotkał się z represjami ze strony aparatu państwowego, m.in dlatego, że krewnemu Kadyrowa nie podobała się jego broda. Był też posądzany o kierowanie sektą i wspieranie Państwa Islamskiego. Polski urząd ds. uchodźców nie przyznał mu azylu. 

Więcej o:
Komentarze (66)
Znany krytyk Kadyrowa zaatakowany w Polsce? Napastnik z Moskwy miał go pobić młotkiem
Zaloguj się
 • maciek76

  Oceniono 21 razy 17

  Polskie służby śpią spokojnie ewentualnie latami podsłuchują ile kto pije i czy się może wypróżnić.

 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 16

  Policja jest teraz zajęta szukaniem kogoś kto nazwał Andżeja po imieniu..

 • remo29

  Oceniono 26 razy 12

  Rosyjscy killerzy spacerują sobie po Polsce, a polska bezpieka jest zajęta podjazdami pod własne stołki. I Stonogą, dla Stonogi zawsze znajdą chwilę czasu.

 • agenciputinawon

  Oceniono 14 razy 12

  Młotkiem? Trochę podobnie jak Trockiego czekanem w Meksyku...

 • lecho65

  Oceniono 15 razy 11

  Miał tylko młotek bo sierp się mu zapodział.

 • proteusz33

  Oceniono 17 razy 5

  Kadyrow nie jest czeczeńskim przywódcą podobnie jak Pierre Laval nie był przywódcą Francji

 • pritchard

  Oceniono 9 razy 3

  Broda? Jakby kto w g***o patyków nawkładał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX