Ząbkowice Śląskie. Zabił byłą dziewczynę, zadając 118 ciosów nożem. SN: dożywocie to za surowa kara

Sąd Najwyższy odrzucił kasację w sprawie Kamila M., który zabił Aleksandrę B. z Ząbkowic Śląskich. 20-latek zadał swojej byłej dziewczynie ponad 100 ciosów nożem. Mężczyzna spędzi w więzieniu 25 lat, choć minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro chciał, aby ukarano go dożywotnią karą pozbawienia wolności.

20-letni Kamil M. zabił Aleksandrę B. w styczniu 2018 roku. Oboje dobrze się znali, bo kiedyś byli parą. Dziewczyna zaczęła spotykać się z innym, ale nadal utrzymywała przyjazne stosunki ze swoim byłym chłopakiem. Kamil M. prawdopodobnie nie mógł pogodzić się z tą stratą.

Zobacz wideo Płock. 20-letni kurier porwany i zamordowany w lesie

W dniu, kiedy ją zabił, Kamil M. przyszedł do Aleksandry, aby się z nią uczyć. W pewnym momencie zaatakował ją nożem. Gdy narzędzie zbrodni złamało się wskutek zadawania ciosów, napastnik poszedł do kuchni po kolejny nóż. W sumie zadał Aleksandrze 118 ciosów - relacjonuje TVN 24. Po zabiciu Aleksandry B. 20-latek sam zgłosił się na policję. Kiedy opowiadał o tym, co się stało, był bardzo spokojny. Biegli stwierdzili, że w chwili zabójstwa był poczytalny. 

Sąd Najwyższy odrzucił wniosek ministra sprawiedliwości. Kamil M. otrzymał łagodniejszy wyrok

Kamil M. został skazany 28 sierpnia 2018 r. przez świdnicki sąd na dożywocie. Wyrok ten został jednak zmieniony przez sąd drugiej instancji, który stwierdził, że kara jest zbyt dotkliwa. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zawyrokował, że 20-latek spędzi w więzieniu 25 lat, ale będzie mógł ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie po odsiedzeniu 20. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro uznał drugi z wyroków za niesprawiedliwy, dlatego złożył wniosek o kasację. Sprawą zajął się Sąd Najwyższy. Wniosek ministra sprawiedliwości został odrzucony, co oznacza, że Kamil M. spędzi w więzieniu 25 lat. "Gazeta Wyborcza" informuje nieoficjalnie, że powodem takiej decyzji był m.in. młody wiek skazanego. 

Więcej o:
Komentarze (227)
Ząbkowice Śląskie. Zabił byłą dziewczynę, zadając 118 ciosów nożem. SN: dożywocie to za surowa kara
Zaloguj się
 • bosmak

  Oceniono 25 razy 15

  Załóżmy, że za dobre sprawowanie wyjdzie po tych 20 latach... i co dalej? Czy państwo w jakikolwiek sposób pomaga takim osobom odnaleźć się w rzeczywistości?

 • xynat

  Oceniono 33 razy 7

  Aż sam się sobie dziwę ale zgadzam się z Ziobro. Śmieć ma teraz 20 lat, wyjdzie po dwudziestu za tzw. dobre sprawowanie. I w wieku 40 lat nadal będzie niebezpieczny dla otoczenia. Ale co to obchodzi sędziego. I ja miałbym bronić takich sądów? Jak nie znoszę pisuarów tak równie nie szanuje obecnego zdegenerowanego wymiaru sprawiedliwości, dla którego dobro bandyty jest ważniejsze niż dobro ofiar i ich rodzin.

 • Wojciech Joński

  Oceniono 14 razy 6

  W więzieniach siedzą tacy co popełnili przestepstwa i dali się złapać. Cwaniacy nie siedzą. Po drugie jak komuś przyłożyli do garowania np 10 lat to powinien to odsiedzieć co do dnia ,co do godziny i minuty. Żadnej ulgi ,żadnych przepustek. Za głupotę trzeba odpokutować. Więzienie to nie Armia Zbawienia !

 • true_lysander

  Oceniono 12 razy 6

  Ej.. no tutaj wypadałoby zadać chłopakowi 118 ciosów i niech się stara przeżyć. Jak mu sie uda, wypuścić.

 • tropicielglupoty123

  Oceniono 5 razy 5

  No i przez takie wyroki Polacy nienawidzą sędziów i PiS na tym korzysta. Gość zaplanował morderstwo, zadał 118 ciosów nożem. 118!!! To jest skandal!

 • misio-kicio

  Oceniono 5 razy 5

  Koledzy (lub koleżanki) @euro67 i @religijnych.uczuc.obraza podnieśli ciekawe kwestie:
  - jaki wyrok byłby, gdyby sprawca zamordował kogoś z "niezależnej kasty"
  - jaki wyrok gdyby sprawca sam był z "niezależnej kasty"
  I mamy tu dwa niedawne casus:
  1. Przemysław J. (28 l.), który zabił swoją matkę, prokuratorkę aplikując jej ponad 80 ciosów nożem - dożywocie.
  2. Kajetan P., syn prokuratorki, który zamordował dziewczynę (właśnie mija 4 rocznica zbrodni) - jeszcze bez wyroku. Zdaje się, że wmawiają mu, że był niepoczytalny, a on upiera się, że "chciał się przekonać, że życie ludzkie nie jest więcej warte niż świni i komara"

 • tonz2

  Oceniono 13 razy 5

  Najsprawiedliwszy wyrok za tą zbrodnię to strzał w tył głowy, ale do białoruskiej sprawiedliwości mamy daleko

 • asr1

  Oceniono 11 razy 5

  A ja uważam/jako przeciwnik kary śmierci/, że bardziej humanitarnym wyrokiem byłoby 500 lat więzienia !!! Jaka resocjalizacja??? to ma być odpłata dla zbrodniarza.

 • obeznany

  Oceniono 57 razy 5

  Ławrientuj Ziobro najchętniej osobiście i publicznie wbiłby go na pal albo wypatroszyłby żywcem rzucając wewnętrzne organy zachwyconej i żądnej krwi tłuszczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX