Czy w najbliższych dniach będzie padał i utrzyma się śnieg? W Warszawie zrobiło się biało

W niektórych regionach Polski spadł dzisiaj śnieg. Sypie m.in. w Warszawie. Synoptycy prognozują, że w tym tygodniu może jeszcze poprószyć, ale śnieg będzie szybko topniał, bo temperatura rzadko będzie spadać poniżej zera.

Choć astronomiczna zima wciąż trwa, biorąc pod uwagę, jaka pogoda była w ostatnich miesiącach, opady śniegu mogą zaskoczyć. Białe płatki zobaczyli dziś m.in. mieszkańcy Warszawy i Krakowa. W mediach społecznościowych pojawiły się relacje dokumentujące ten fakt. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała z kolei, że w związku z warunkami atmosferycznymi na drogach krajowych pracowało dziś rano 280 pojazdów do zimowego utrzymania. 

Pogoda. W piątek może spaść śnieg, ale szybko się stopi

Czy w najbliższych dniach możemy spodziewać się dalszych opadów śniegu? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że śnieg może spaść także jutro. Białych opadów można spodziewać się na południu i wschodzie kraju, dla pozostałych regionów prognozuje się opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Śnieg nie utrzyma się jednak długo, bo w ciągu dnia termometry będą wskazywać od 2 do 6 stopni Celsjusza. Wyjątkiem będzie Zakopane, gdzie temperatura maksymalna wyniesie -2 stopnie. 

>>> Smog stwarza zagrożenie nie tylko zimą

Zobacz wideo

Pogoda na weekend. W sobotę dużo przejaśnień, w niedzielę deszcz

Meteorolodzy prognozują, że w sobotę nastąpi ocieplenie (od 1 do 7 stopni). Choć będzie pochmurno, w wielu regionach - przede wszystkim na południowym wschodzie kraju - odnotujemy liczne przejaśnienia. Opady deszczu prognozuje się tylko dla okolic Szczecina. Tego dnia nie spadnie śnieg. W niedzielę będzie jeszcze cieplej - termometry wskażą od 3 do 9 stopni. 1 marca w całym kraju będzie padał deszcz. Opady śniegu mogą wystąpić jedynie w okolicach Zakopanego i Suwałk. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Czy w najbliższych dniach będzie padał i utrzyma się śnieg? W Warszawie zrobiło się biało
Zaloguj się
 • kac

  Oceniono 10 razy 6

  W Warszawie padał przez chwilę śnieg i NIE zrobiło się biało nawet na chwilę.
  Nie przeginajcie...

 • mr_gm

  Oceniono 3 razy 3

  Jakie biało?! Właśnie wstałem patrzę przez okno i nie widzę nawet grama śniegu.

 • bob_the_ripper

  Oceniono 2 razy 2

  Tak oczywiście będzie , tylko nie w Warszawie a w Kairze i nie śnieg tylko słonko.

 • satur9

  Oceniono 2 razy 2

  A co to za idiotyczne bzdury? Popadało 20 minut rano i ok 10 miut tuż przed południem. W Warszawie zrobiło się biało?! Przecież jest 5 stopni na plusie, te mokre gluty znikały natychmiast po zetknięciu się z ziemią. Znamienne jest, że ten rodzaj "dziennikarstwa' mówi bardzo wiele o waszym raportowaniu dot. koronawirusa.

 • antropoid

  Oceniono 2 razy 2

  Uff... Dobrze, że to jeszcze Słowacki...

 • czarnyminio

  Oceniono 5 razy 1

  Tak , w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte.

 • kkrispl

  Oceniono 3 razy 1

  Autorze, ty mózg masz już biały, pewnie się zagotował po całonocnych zmaganiach w FIFA, zakończonych gorącym wytryskiem...

 • laborantkolaborant

  Oceniono 12 razy -2

  A gdzie pytanie dla inteligentów czerskich: Czy sklepy w niedzielę będą otwarte?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX