RCB wysyła powiadomienia SMS. "Uwaga! Ministerstwo Zdrowia: Zagrożenie koronawirusem"

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła wiadomości SMS do osób, które przyjeżdżają do Polski. Powiadomienie dotyczy zagrożenia koronawirusem.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że osoby przyjeżdżające do Polski otrzymują wiadomość SMS o treści "Uwaga! Ministerstwo Zdrowia: Zagrożenie koronawirusem. Zapoznaj się z informacjami na stronie gov.pl/koronawirus lub zadzwoń na infolinię: 800 190 590".

RCB przesyła informację do osób przyjeżdżających do Polski. Działa infolinia NFZ

Na stronie internetowej, do której odwołuje RCB, znajdują się m.in. podstawowe informacje na temat koronawirusa i sposobów zabezpieczania się przed zakażeniem. Oprócz tego znajdujemy na niej informację dla osób powracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Wynika z niej, że osoby, które zaobserwowały u siebie kaszel, duszności lub gorączkę, powinny telefonicznie powiadomić o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Informacje te zostały opublikowane w języku polskim i angielskim. Podany numer - 800 190 590 - to z kolei numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia, która udziela informacji na temat postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Więcej o:
Komentarze (71)
RCB wysyła powiadomienia SMS. "Uwaga! Ministerstwo Zdrowia: Zagrożenie koronawirusem"
Zaloguj się
 • vomiting_frog

  Oceniono 21 razy 19

  Odpisałem że się nie znają i ze jesteśmy bezpieczni bo ja wierze Mateuszowi.

 • ptysiek

  Oceniono 22 razy 16

  Powinni ostrzegać przed pisem,bo to większa zaraza.

 • siwywaldi

  Oceniono 18 razy 16

  He, he....
  Ciekawe, jak wjeżdżające do Polski osoby obcojęzyczne, WIEDZĄ co to jest RCB i jak potraktują komunikat w obcym dla nich języku i z polskimi, zamienionymi w "robaki" czcionkami.
  Słowem, KOLEJNE, pozorne działania NAJLEPIEJ na świecie przygotowanego do walki z koronawirusem Rządu.... :-))

 • hipo krater

  Oceniono 15 razy 13

  Infolinia i sms-y to nie jest sposób na rozwiązywanie problemów epidemiologicznych, bo jak się zacznie ,to nikt się nie dodzwoni. Informacje powinny być w POZ, a sami lekarze nie mają pojęcia co mają robić, bo nikt ich nie szkoli. Nie ma też w poradniach izolatek. Nie ma nawet maseczek, dla osób chorych, siedzących na komentarzach, nie ma środków do dezynfekcji rąk i ubrań ochronnych dla lekarzy.
  To co robi ten rząd to jakaś abberacja.

 • remo29

  Oceniono 10 razy 10

  Niech jeszcze zdrowaśki rozsyłają i MMS-y z Matką Boską, jprdl, co za paździerz i druciarstwo...

 • klan_fan

  Oceniono 7 razy 7

  Marnowanie pieniędzy jak na PFN komisję smoleńską. Wszystkie media trąbią o kornawirusie gdziekolwiek by się nie pojechało i skąd nie wracało. Dublowanie komunikatów i pozorowanie działań kontrolnych. Wielu zbije małą fortunę na tej panice jak nie pieniężną to polityczną Budyń już gotuje swoją kampanię na ludzkim strachu. A prawda jest taka ze jak przyjdzie co do czego to leżymy na obie łopatki z naszym systemem zdrowia. Gotowi jak powiedziała dyrektor szpitala bielańskiego to my jesteśmy na papierze. Zalecenia dla lekarzy są nejednznaczne, personel szpitali i przychodni wyćwiczony jedynie w odsyłaniu potrzebujących i spychologii. Wyludnienie w pokoleniu emerytów rzeczywiste.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 5 razy 5

  coś mi się zdaje, że te smsy rozsiewają koronawirusa.
  Moja komórka wali migotaniem na cały ekran pegassus, pegassus!!!

 • just4f

  Oceniono 5 razy 5

  Oprócz mycia rąk należałoby po przyjściu do domu/mieszkania "odkazić" telefon komórkowy który co najmniej kilkadziesiąt razy zbliżamy a często dotykamy do twarzy. Wystarczy delikatnie zmoczyć środkiem na bazie alkoholu szmatkę, chusteczkę higieniczną i przetrzeć "komórkę" z każdej strony. Oczywiście małą ilością żeby sobie głośnika czy mikrofonu nie zalać. Jest to przedmiot który w ciągu doby najczęściej dotykamy dłońmi.

 • laerke

  Oceniono 9 razy 5

  A moze dobrze byloby wysylac taki ostrzegawczy sms po angielsku/francusku/niemiecku ?
  To mialoby sens, hahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX