Pogoda na dziś - poniedziałek 2 marca. Na zachodzie dużo słońca, na wschodzie deszcz i chmury

Pogoda na dziś - poniedziałek 2 marca. Pierwsze dni marca zapowiadają się z całkiem wysokimi temperaturami. Na zachodzie termometry pokażą dziś nawet 10-11 stopni.

>> Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny" >>

Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują pochmurny i deszczowy dzień we wschodnich i południowych regionach. Poniedziałek bez opadów i z większymi dawkami słońca czeka z kolei mieszkańców zachodnich regionów.

Temperatura. Najchłodniej będzie dziś na wybrzeżu - tam około 7 stopni

Najniższa temperatura w poniedziałek prognozowana jest dla Pomorza, gdzie będzie 7 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwie podlaskim, lubelskim i świętokrzyskim. W Rzeszowie, Warszawie, Łodzi, Olsztynie, Toruniu, Bydgoszczy i Szczecinie będzie 9 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa dolnośląskiego i opolskiego: tam maksymalnie 11 stopni. Równie ciepło, 10 stopni, w województwach wielkopolskim, lubuskim, śląskim i małopolskim. W nocy ciepło: od 3 stopni na wschodzie do nawet 5 stopni na zachodzie.

Pogoda na dziś - poniedziałek 2 marca.Pogoda na dziś - poniedziałek 2 marca. gazeta.pl

Opady. Duże zachmurzenie i deszcz na wschodzie oraz południu kraju

W pierwszej części dnia duże zachmurzenie prognozowane jest dla wschodniej, centralnej i południowej Polski. Tutaj chmury utrzymają się do wieczora. W zachodnich i północnych regionach więcej szans na słońce. Deszcz i deszcz ze śniegiem zapowiadany jest w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i świętokrzyskim. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Silniejsze porywy jedynie w północno-zachodniej części kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: