Pogoda na weekend 29 lutego - 1 marca. W sobotę słonecznie, w niedzielę znów deszczowo

Prognoza pogody na weekend 29 lutego - 1 marca. W sobotę przelotne opady śniegu pojawią się tylko na Lubelszczyźnie. Gorzej będzie w niedzielę - pierwszego dnia marca deszcz pojawi się już w całym kraju.

>> Ta kawiarnia pokazuje, że gastronomia może być eko >>

Zobacz wideo

W weekend synoptycy przewidują ponowny wzrost temperatury. W niedzielę na zachodzie kraju termometry pokażą od 8 do 9 stopni.

Pogoda na sobotę 29 lutego. Sporo rozpogodzeń na południu i wschodzie

W sobotę meteorolodzy zapowiadają najwyższą temperaturę w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim. Tam będzie około 7 stopni. Równie ciepło, 6 stopni, prognozowanych jest w Szczecinie, Bydgoszczy, Poznaniu i Łodzi. Termometry pokażą 5 stopni w województwach pomorskim, lubuskim, mazowieckim, świętokrzyskim i podkarpackim. Najchłodniej będzie w Lublinie, Białymstoku i Olsztynie - maksymalnie 4 stopnie.

Dziś na większe rozpogodzenia mogą liczyć mieszkańcy województwa podlaskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W pozostałych regionach więcej chmur. Padać będzie jedynie na Lubelszczyźnie - tam lokalnie pojawi się śnieg. Wiatr na ogół umiarkowany, silniejsze porywy wiatru na południu.

Pogoda na niedzielę 1 marca. Dziś maksymalnie od 5 do 9 stopni

Najniższa temperatura prognozowana jest dziś w województwie pomorskim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim, gdzie będzie 5 stopni. Najcieplejszy dzień z kolei czeka mieszkańców Wrocławia i Opola - tam zapowiadanych jest 9 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w województwie kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, śląskim i małopolskim. W pozostałych regionach od 6 do 7 stopni.

W całej Polsce prognozowane jest dziś zachmurzenie duże i umiarkowane. Przelotne opady deszczu zapowiadane są we wszystkich województwach. Wiatr umiarkowany z silniejszymi porywami w całej Polsce. W drugiej części dnia silny wiatr obserwowany będzie zwłaszcza w zachodnich i północnych regionach.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: