Duda chce specjalnego posiedzenia Sejmu ws. koronawirusa. "W trybie możliwie najpilniejszym"

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do marszałek Sejmu z wnioskiem o zorganizowanie specjalnego posiedzenia Sejmu, na którym rząd przedstawi informację w sprawie koronawirusa.

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie dotyczące stanu przygotowań państwa do walki z koronawirusem. Wzięli w nim udział między innymi: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski i główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

Po spotkaniu prezydent Duda poinformował, że zwrócił się do marszałkini Sejmu Elżbiety Witek z wnioskiem o zorganizowanie "w trybie możliwie najpilniejszym" specjalnego posiedzenia Sejmu, na którym rząd przedstawi informację w sprawie koronawirusa. 

Zobacz wideo

"Wirus się pojawi w nie za długim czasie w Polsce"

Wcześniej minister Szumowski na konferencji prasowej powiedział, że polskie służby są gotowe na pojawienie się koronawirusa w naszym kraju. Szef resortu zdrowia podkreślił, że do tej pory nie odnotowano żadnego przypadku w Polsce.

Szumowski powiedział, że wszelkie informacje dotyczące pojawienia się wirusa w kraju nie są prawdziwe. - Jestem przekonany, że ten wirus się pojawi w nie za długim czasie - powiedział minister. Podkreślił, że szpitale i oddziały zakaźne są gotowe na przyjmowanie pacjentów.

Więcej o: