Radni PiS zdecydowali. Zamiast placu zabaw - piąty kościół w promieniu trzech kilometrów. "Skandal"

Mimo protestów części mieszkańców radni Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecina przegłosowali wydzierżawienie gruntu pod budowę kościoła przy osiedlu "Nad Rudzianką". Pomysł wzbudzał kontrowersje - jego przeciwnicy wskazywali, że będzie to już piąta świątynia w promieniu trzech kilometrów. Proponowali, by w tym miejscu wybudowano plac zabaw lub skatepark.

Decyzja o wybudowaniu kościoła na osiedlu "Nad Rudzianką" zapadła we wtorek na szczecińskiej radzie miasta. Za wybudowaniem kościoła było 14 radnych, przeciw - 11, a trzy osoby wstrzymały się od głosu - podaje "Radio Szczecin".

>>> Czy Polska jest świeckim państwem? Postanowiliśmy o to zapytać:

Zobacz wideo

Radni PiS zdecydowali: będzie kolejny kościół zamiast placu zabaw

Podczas głosowania przeważyły głosy radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w Szczecinie w opozycji. Z ustaleń "Radia Szczecin" wynika, że grupa bezpartyjnych była podzielona, a z 12-osobowego składu Koalicji Obywatelskiej głosowało dziewięć osób - dwójka radnych partii spóźniła się na głosowanie. -  Gdyby były te dwie osoby [które nie stawiły się na głosowaniu - red.], to i tak wynik zakończyłby się głosowaniem 14:13 - powiedział w rozmowie z rozgłośnią radny KO, Marcin Biskupski. "Przegrali mieszkańcy, którzy oczekiwali innej decyzji i prosili o inne przeznaczenie tego terenu (park, miejski żłobek). I to jest największy skandal" - dodał na Facebooku.

"Kościół powinien łączyć, a nie dzielić. Ten na Rudziance dzieli. Będzie wybudowany wbrew woli mieszkańców, działka warta miliony została dzisiaj przekazana za bezcen. Kościół przez 30 lat będzie płacił za nią kilkaset złotych dzierżawy. Park nie powstanie, plac zabaw również. Pieniądze, które miasto mogłoby zarobić na sprzedaży działki nie zostaną przeznaczone na budowę przedszkola czy boiska. Wpływy z dzierżawy mogłyby sfinansować zwiększenie częstotliwości kursowania linii autobusowej w tej części miasta, Dzierżawa na obecnym poziomie na nic nie starczy – napisał na Facebooku Wojciech Dorżynkiewicz, radny Zachodniopomorskiego Sejmiku.

Jak opisywaliśmy, wcześniej przeciwko pomysłowi wydzierżawienia gruntu kościołowi protestowali niektórzy mieszkańcy. Złożyli oni na biurko prezydenta miasta petycję, w której wyrazili swój sprzeciw w sprawie budowy świątyni. Proponowali też, by zamiast kolejnego kościoła, który będzie już piątym tego typu obiektem w promieniu trzech kilometrów, wybudować plac zabaw. - Prawdziwa dolina kościołowa nam kwitnie tutaj - mówił jeden z mieszkańców w rozmowie z "Faktami" TVN. - W jedną stronę jest 600 metrów, w drugą kilometr niecały. Można biegać od kościółka do kościółka - mówił inny.

Szczecińska kuria wskazywała z kolei, że nowy kościół jest potrzebny, bo na szczecińskim Prawobrzeżu powstała nowa parafia. 

Więcej o:
Komentarze (368)
Radni PiS zdecydowali. Zamiast placu zabaw będzie piąty w promieniu trzech kilometrów kościół. "Skandal"
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 111 razy 101

  NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEE!!!!!!!
  Boże widzisz i nie grzmisz ?
  Żądam przyłączenia Wielkopolski do Niemiec a z reszty utworzyć REZERWAT i pokazywać
  turystom z cywilizowanych państw za opłatą.
  To państwo nie przetrwa. Kołtuństwo i Katodebile o to zadbają.
  Czy są większe PRIMITYWY od POLACTWA ?

 • def11

  Oceniono 95 razy 89

  "Zamiast placu zabaw - piąty kościół"

  dzieci się zabawią na plebanii..

 • siwywaldi

  Oceniono 87 razy 81

  Ciekawe czy znajdą odpowiednią ilość głupich do dawania kasy. Bo niektóre plebany, ZAPOMNIAŁY już że to nie są czasy, kiedy ludzie na złość Komuchom dawali na kością. :-)

 • jurek4491

  Oceniono 81 razy 73

  10 maja idźmy na wybory - pokażmy im środkowy palec Lichodzkiej .
  Jeżeli nie pogonimy tego BADZIEWA staniemy się Iranem Europy .

 • vignol

  Oceniono 68 razy 66

  Czarna ośmiornica karmiona budyniem i rządowym co łaska+ !!

 • apoloniusz211

  Oceniono 62 razy 60

  Nie będzie kabaretu będzie chór... wybraliście ćwoki taki tłuków pisowskich to macie.

 • leszekk73

  Oceniono 56 razy 54

  Nie chodzi o nowy kościół, bo sąsiednie świecą pustkami. Chodzi o samą ziemię, oraz o miejsce do zamontowania nadajnikow telefonii komórkowej. Chodzi o powiększenie majątku i o stały dopływ gotówki. B
  Chudzi o dobry biznes dla pracodawcy brata prezydenta miasta. A społeczeństwo może sobie protestować. Jak szczecinianie przestają chodzić do kościoła i dawać na tace, to niby z czego Otylia panowie w czarnych sukienkach mają żyć? Przecież nie z pracy... Więc co się dziwicie - że kumoterstwo? Że rączka rączkę myje? Wisiały plakaty wyborcze na płotach kościelnych, to się pora odpłacić. A nie swoim majątkiem najłatwiej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX