Pogoda na dziś - piątek 28 lutego. W całej Polsce deszcz i deszcz ze śniegiem

Pogoda na dziś - piątek 28 lutego. Najchłodniejszy dzień czeka dziś mieszkańców południowych województw. W tych regionach maksymalna temperatura w ciągu dnia osiągnie zaledwie 2-3 stopnie.

>> Katastrofa klimatyczna. "Głupota polityków nas zaboli. Kto będzie sterował klimatem, ten będzie rządził światem" >>

Zobacz wideo

W piątek meteorolodzy zapowiadają deszcz w całym kraju. Na wschodzie i południu możliwe są także opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 2 do 6 stopni

Najniższa temperatura w piątek prognozowana jest w Opolu i Lublinie, gdzie będą zaledwie 2 stopnie. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach podkarpackim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim, łódzkim i dolnośląskim. W Warszawie, Białymstoku, Olsztynie i Poznaniu będą z kolei 4 stopnie. Najwyższa temperatura czeka mieszkańców województwa zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego, gdzie będzie 6 stopni. Na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej maksymalnie 5 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 28 lutego.Pogoda na dziś - piątek 28 lutego. gazeta.pl

Opady. Nad ranem i wieczorem pojawią się większe przejaśnienia

W dzień i pod wieczór dużo rozpogodzeń zwłaszcza w południowej i zachodniej Polsce. W ciągu dnia w całym kraju pojawiać się będzie jednak duże i umiarkowane zachmurzenie. Wszędzie prognozowane są dziś opady deszczu. Deszcz ze śniegiem pojawi się w województwach podlaskim i lubelskim, a sam śnieg w województwach podkarpackim i małopolskim. Na Przedgórzu Sudeckim i w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do około 10 i 15 centymetrów. Wiatr umiarkowany i porywisty. Na zachodzie może wiać z prędkością do 60 km/h, a w górach do 90 km/h. W Sudetach i Karpatach może to powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: