Są wstępne wyniki sekcji zwłok wójt Zgierza Barbary Kaczmarek. "Potwierdzają stosowanie przemocy"

Prokuratura Okręgowa w Łodzi przekazała, że przeprowadzono już sekcję zwłok wójt Zgierza Barbary Kaczmarek. Wstępne ustalenia potwierdzają stosowanie przemocy wobec 58-letniej kobiety.

Wstępne ustalenia posekcyjne oraz badania obrażeń potwierdzają stosowanie przemocy wobec wójt Zgierza. Taką informację przekazał portalowi WP.pl rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Wykonano już sekcję zwłok wójt Zgierza Barbary Kaczmarek. Potwierdziła stosowanie przemocy

- Dla ustalenia przyczyny śmierci konieczne jest jednak przeprowadzenie badań dodatkowych, w tym histopatologicznych. Dopiero po ich uzyskaniu i opracowaniu końcowej opinii posekcyjnej możliwe będzie wyciąganie wniosków co do tego, czy pomiędzy urazem, a śmiercią zachodzi związek przyczynowy. Wówczas też podjęte zostaną decyzje co do ostatecznego kształtu zarzutów - dodał rzecznik.

Barbara Kaczmarek trafiła do szpitala w nocy z piątku na sobotę 22 lutego. Pogotowie powiadomił syn kobiety, który zeznał, że znalazł matkę nieprzytomną w łóżku. Stan kobiety był bardzo ciężki. 58-latka zmarła w poniedziałek w szpitalu w Zgierzu.

>> Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie była pisana przez Ordo Iuris? Bodnar komentuje >>

Zobacz wideo

W sprawie zatrzymany został starszy syn kobiety, który wezwał do poszkodowanej karetkę. 34-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania u swojej matki ciężkiego uszczerbku na zdrowiu realnie zagrażającego życiu. Zatrzymany złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Barbara Kaczmarek była wójtem Zgierza od 2014 roku. Była pierwszą kobietą wybraną w tej gminie na to stanowisko. "W ciągu sześciu lat, pod rządami Barbary Kaczmarek, gmina Zgierz zmieniła swoje oblicze, rozwinęła się, stając się atrakcyjnym miejscem do życia oraz przyjaznym dla inwestorów" - napisały po śmierci kobiety władze gminy.

Więcej o: