Są wstępne wyniki sekcji zwłok wójt Zgierza Barbary Kaczmarek. "Potwierdzają stosowanie przemocy"

Prokuratura Okręgowa w Łodzi przekazała, że przeprowadzono już sekcję zwłok wójt Zgierza Barbary Kaczmarek. Wstępne ustalenia potwierdzają stosowanie przemocy wobec 58-letniej kobiety.

Wstępne ustalenia posekcyjne oraz badania obrażeń potwierdzają stosowanie przemocy wobec wójt Zgierza. Taką informację przekazał portalowi WP.pl rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Wykonano już sekcję zwłok wójt Zgierza Barbary Kaczmarek. Potwierdziła stosowanie przemocy

- Dla ustalenia przyczyny śmierci konieczne jest jednak przeprowadzenie badań dodatkowych, w tym histopatologicznych. Dopiero po ich uzyskaniu i opracowaniu końcowej opinii posekcyjnej możliwe będzie wyciąganie wniosków co do tego, czy pomiędzy urazem, a śmiercią zachodzi związek przyczynowy. Wówczas też podjęte zostaną decyzje co do ostatecznego kształtu zarzutów - dodał rzecznik.

Barbara Kaczmarek trafiła do szpitala w nocy z piątku na sobotę 22 lutego. Pogotowie powiadomił syn kobiety, który zeznał, że znalazł matkę nieprzytomną w łóżku. Stan kobiety był bardzo ciężki. 58-latka zmarła w poniedziałek w szpitalu w Zgierzu.

>> Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie była pisana przez Ordo Iuris? Bodnar komentuje >>

Zobacz wideo

W sprawie zatrzymany został starszy syn kobiety, który wezwał do poszkodowanej karetkę. 34-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania u swojej matki ciężkiego uszczerbku na zdrowiu realnie zagrażającego życiu. Zatrzymany złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Barbara Kaczmarek była wójtem Zgierza od 2014 roku. Była pierwszą kobietą wybraną w tej gminie na to stanowisko. "W ciągu sześciu lat, pod rządami Barbary Kaczmarek, gmina Zgierz zmieniła swoje oblicze, rozwinęła się, stając się atrakcyjnym miejscem do życia oraz przyjaznym dla inwestorów" - napisały po śmierci kobiety władze gminy.

Więcej o:
Komentarze (63)
Wstępne wyniki sekcji zwłok wójt Zgierza Barbary Kaczmarek "potwierdzają stosowanie przemocy"
Zaloguj się
 • j21p

  Oceniono 45 razy 37

  to sa wlasnie tradycyjne wartosci rodzinne wg pisu i gorali

  to oni tak walcza aby konwencja antyprzemocowa nie weszla w zycie!

 • norbertrabarbar

  Oceniono 40 razy 34

  Tak to jest jak się "sprawy rodzinne" załatwia we własnym gronie,
  a potem ludzie zdziwieni, że znikąd ratunku.

 • pavle

  Oceniono 27 razy 25

  Wynika, że była to jedynie "jednorazowa przemoc". No to chyba nie ma sprawy, trzeba sprawcę wypuścić i przeprosić za zawracanie głowy. A województwo łódzkie przecież jest przeciwko wtrącaniu się w sprawy rodzinne - przecież przyjęło "Samorządową Kartę Praw Rodzin".

 • Grzegorz Krężel

  Oceniono 14 razy 14

  Strzelisz komuś w łeb-dożywocie... Skatujesz kogoś na śmierć, co znacznie bardziej zwiększa cierpienie ofiary - 15 lat... Dodać coś, panie Ziobro.

 • kieszonkowa

  Oceniono 33 razy 13

  niech zgadne - UKOCHANY SYN. Zawsze kochany, noszony na raczkach, mamusia albo siostra za gnoja robily wszystko. SYNECZEK!

  Straszne smutne. A padalcowi kulka w leb sie nalezy.

 • fury11

  Oceniono 16 razy 10

  Matka z PiS syn z ONR.

 • yokoono23

  Oceniono 9 razy 9

  No to macie nie podpisanie rzez Dudę karty anty przemocowej dla rodzin i kobiet maltretowanych,jak stwierdził nasz prezydent tego problemu w Polsce nie ma.

 • fidelek

  Oceniono 11 razy 9

  Pani Barbara Kaczmarek była wójtem gminy Zgierz a nie wójtem Zgierza. Miasto Zgierz ma prezydenta a nie wójta. Co się stało z rzetelnością dziennikarską? Czy dziennikarzom i wydawcom jest już zupełnie obojętne co się napisze i opublikuje???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX