Minister zdrowia: Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce

Na wspólnej konferencji ministra zdrowia i szefa Kancelarii Premiera ogłoszono, że jak dotąd w Polsce nie odnotowano przypadku zakażenia koronawirusem. Jednocześnie minister zdrowia Łukasz Szumowski powtórzył to, co mówił wcześniej, że w najbliższym czasie do tego dojdzie.

- Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce, ale na pewno w najbliższym czasie takie przypadki będą - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej w środę. Jednocześnie szef resortu zdrowia przekazał, że w związku z epidemią koronawirusa Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił specjalną infolinię dostępną pod numerem: 800 190 590.

>>> Czy Polska jest gotowa na koronawirusa?

Zobacz wideo

Numer 800 190 590 jest dostępny 24 godziny na dobę, można tam uzyskać informacje na temat postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Epidemia koronawirusa. Szumowski:Dwadzieścia kilka osób z podejrzeniem koronawirusa

Dziennikarze dopytywali później ministra zdrowia o to, u ilu osób w Polsce podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Jak odpowiedział Szumowski, obecnie jest to dwadzieścia kilka takich osób.

Minister Szumowski zapowiedział również na środowe popołudnie telekonferencję z udziałem wojewodów i dyrektorów wojewódzkich oddziałów NFZ, by skoordynować działania w związku z koronawirusem. 

Szumowski podkreślał również, że Polska jest przygotowana na ewentualne pojawienie się koronawirusa, w gotowości są też szpitale zakaźne.

Obecny na konferencji Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, zaznaczał z kolei, że bez przerwy pracuje zespół roboczy. Apelował też, by nie wywoływać paniki i uważać na ewentualną dezinformację.

Koronawirus. Czytaj także:

Więcej o:
Komentarze (78)
Minister zdrowia Łukasz Szumowski: Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce
Zaloguj się
 • bosmak

  Oceniono 20 razy 18

  Nie ma potwierdzonego przypadku... wystarczy, że diagnostyka leży i pozostaniemy białą plamą na mapie wirusowej. A ludzie będą umierać na powikłania pogrypowe.

 • acototak

  Oceniono 17 razy 17

  Wczoraj minister zdrowia zabronił wykonywania testów na koronawirusa u osób bez objawów. Tym samym wykazał się pisowską logika i inteligencją.
  Skoro wirus rozprzestrzenia się już w fazie bezobjawowej, to wykonywanie testów po wystąpieniu objawów oznacza, że osoba badana zdążyła już zarazić dziesiątki lub setki innych osób. W ten sposób epidemii się nie powstrzymuje.

 • a8ucewiczz

  Oceniono 11 razy 11

  Kuchnia, żonkę Ziobry pociskało pół Warszawki, a Wy mi tu z jakims wirusem?

 • magda_breslau

  Oceniono 13 razy 11

  A ile testow wykonano?

  W Stanach testuje sie tylko osoby, ktore wrocily z Chin, albo ktore zetknely sie osobami, o ktorych wiadomo, ze maja wirusa. Ale nie wiadomo, kto ma wirusa, bo nie testuje sie ludzi. Paragraf 22.

  U nas Morawiecki chce walczyc z pandemia rozdajac termometry zalogom LOTu.

  Jego slowa przejda do historii jako symbol glupoty, ignorancji i bezwstydu.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 10 razy 10

  Czyli już SĄ.
  A pisi rząd w panice próbuje się teraz zorganizować.
  Dopóki się jeszcze NIE zorganizował to codziennie będziemy słyszeli takie bajdy.

 • antropoid

  Oceniono 9 razy 9

  To POLSKA ma jakiegoś ministra zdrowia?...

  A czym on zarządza, skoro kasa podatnika zamiast na SZ idzie na partyjne gadzinówki PiSu?

 • ziggybam

  Oceniono 8 razy 8

  Liczę na wirusa, że przyczyni się do politycznego upadku PiS. Za zawalnie służby zdrowia, za zawalenie edukacji, za rzucanie ochłapów nauce, za marginalizowanie i gnębienie ludzi niezależnie myślących. Wystarczy tylko taki cyrk jak teraz we Włoszech żeby część bogobojnych ciemniaków utraciła wiarę we wszechmoc Dudy et consortes.

 • race444

  Oceniono 12 razy 8

  W Polsce COVID-19 nie bedzie bo kazdy kto umrze to sie napisze, ze to normalna grypa byla lub cos sie wymysli. Wiadomo, ze nie jestesmy przygotowani i liczymy na to, ze wirus nasz kraj ominie lub ewentualnie lekko zahaczy. Problem bedzie jak zachoruje z 2000 ludzi bo wtedy dojdzie do paniki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX