Minister zdrowia: Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce

Na wspólnej konferencji ministra zdrowia i szefa Kancelarii Premiera ogłoszono, że jak dotąd w Polsce nie odnotowano przypadku zakażenia koronawirusem. Jednocześnie minister zdrowia Łukasz Szumowski powtórzył to, co mówił wcześniej, że w najbliższym czasie do tego dojdzie.

- Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce, ale na pewno w najbliższym czasie takie przypadki będą - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej w środę. Jednocześnie szef resortu zdrowia przekazał, że w związku z epidemią koronawirusa Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił specjalną infolinię dostępną pod numerem: 800 190 590.

>>> Czy Polska jest gotowa na koronawirusa?

Zobacz wideo

Numer 800 190 590 jest dostępny 24 godziny na dobę, można tam uzyskać informacje na temat postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Epidemia koronawirusa. Szumowski:Dwadzieścia kilka osób z podejrzeniem koronawirusa

Dziennikarze dopytywali później ministra zdrowia o to, u ilu osób w Polsce podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Jak odpowiedział Szumowski, obecnie jest to dwadzieścia kilka takich osób.

Minister Szumowski zapowiedział również na środowe popołudnie telekonferencję z udziałem wojewodów i dyrektorów wojewódzkich oddziałów NFZ, by skoordynować działania w związku z koronawirusem. 

Szumowski podkreślał również, że Polska jest przygotowana na ewentualne pojawienie się koronawirusa, w gotowości są też szpitale zakaźne.

Obecny na konferencji Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, zaznaczał z kolei, że bez przerwy pracuje zespół roboczy. Apelował też, by nie wywoływać paniki i uważać na ewentualną dezinformację.

Koronawirus. Czytaj także:

Więcej o: