Kolejni Polacy z podejrzeniem koronawirusa po powrocie z Włoch. Zamknięto szkołę

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krotoszynie trafiła pacjentka z podejrzeniem koronawirusa - donosi serwis fakt24.pl. Kobieta wróciła do Polski po wizycie w USA i we Włoszech. We wtorek wieczorem Radio Gdańsk poinformowało o kolejnch dwóch przypadkach z Kościerzyna. Ponadto dwie osoby, u których stwierdzono podejrzenie koronawirusa w poniedziałek, również wróciły z Włoch. Jedna z nich to nauczycielka, która już po powrocie prowadziła lekcje w szkole.

Jak informuje fakt24.pl, kobieta która trafiła na SOR z podejrzeniem koronawirusa w styczniu i w lutym przebywała w USA i we Włoszech.

Pacjentka została przyjęta przez szpital w Krotoszynie, który zdecydował się zamknąć izbę przyjęć oraz wyposażył personel w specjalne maski i kombinezony. Choć kobieta skarżyła się na wysoką gorączkę i niewydolność oddechową, żaden ze szpitali zakaźnych nie przyjął jej, zalecając dalszą obserwację w Krotoszynie. O jej sprawie poinformowany został Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Krotoszynie. 

Pilne doniesienia z województwa pomorskiego

We wtorek wieczorem Radio Gdańsk podało, że do szpitala w Kościerzynie trafiły dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa. Jak informuje radio, we wtorek wieczorem kobieta i mężczyzna w młodym wieku zgłosili się do Nocnej Opieki Chorych w szpitalu w Kościerzynie z objawami typowymi dla koronowirusa: mają gorączkę, kaszel i duszności.

Pacjenci zostali zamknięci w izolatce, a o sprawie poinformowano dyrektora medycznego szpitala oraz sanepid. Wkrótce zostaną przewiezieni do szpitala zakaźnego w Gdańsku. Osoby te niedawno wróciły z Włoch.

Kolejne osoby z podejrzeniem koronawirusa po powrocie z Włoch

Od poniedziałku w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach przebywa 44-letni mężczyzna. Jak pisze fakt24.pl, on również niedawno wrócił z Włoch.

Tego samego dnia inna osoba z podejrzeniem koronawirusa trafiła do szpitala w Bielsku-Białej. Jak donosi radiozet.pl, kobieta wróciła z Rzymu. Jest ona nauczycielką Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach. Przed zgłoszeniem się do szpitala prowadziła lekcje. Wójt gminy Jasienica, w której znajduje się szkoła, postanowił odwołać zajęcia w tej placówce. Zostaną wznowione, gdy potwierdzi się, że kobieta nie jest nosicielką koronawirusa.

Zobacz wideo >>> Czy Polska jest gotowa na koronawirusa?

Koronawirus. Czytaj także:

Więcej o:
Komentarze (181)
Kolejni Polacy z podejrzeniem koronawirusa po powrocie z Włoch. Zamknięto szkołę
Zaloguj się
 • marikfox

  Oceniono 56 razy 42

  Czemu PiS nie napisze jakiejś ustawy na kolanie zakazującej wjazdu korona wirusa do naszego kraju? Długopis zawsze w gotowości do podpisu i po problemie.

 • ziggybam

  Oceniono 33 razy 25

  Miejmy nadzieję, że wirus wykończy też rządy PiS. Nie tylko dlatego że systematycznie marginalizowali służbę zdrowia, edukację i naukę w Polsce przez ostanie 5 lat, ale dlatego że taka trudna do opanowania epidemia przywali w każdy rząd jaki jest aktualnie w danym kraju. A PiSowccom z hipokryzję, łamanie prawa i konstytucji, osłabienie naszej pozycji na świecie i niszczenie ludzi myślących w Polsce - taka "kara Boża" się po prostu należy.

 • zraluk7

  Oceniono 37 razy 25

  Szykuje się prawdziwa katastrofa w paździerzowym państwie pisiewiczów.

 • ar.co

  Oceniono 26 razy 24

  "Pacjentka została przyjęta przez szpital w Krotoszynie, który zdecydował się zamknąć izbę przyjęć"
  Znaczy, nikt już na nic w Krotoszynie chorować nie będzie? Skoro z powodu jednego podejrzenia zamyka się izbę przyjęć...

 • dublet

  Oceniono 28 razy 24

  Ci, co jeżdżą do Włoch na pielgrzymki, powinni tam zostać na zawsze i się modlić aż ich szlag trafi!

 • myszka00

  Oceniono 22 razy 20

  W Polsce nie ma wirusa,bo nie ma testow na to,tak ze spokojnie

 • bydlejaki

  Oceniono 21 razy 19

  Jak sobie przypomnę Dziwisza gdy na powódź wystawił relikwie św. Stanisława - i to w odpowiednim oknie wieży wawelskiej na Wisłę żeby ujarzmić żywioł - to niczego się nie boję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX