Elbląg. Pijacki rajd 19-latka bez prawa jazdy zakończył się na słupie. Siła uderzenia wyrzuciła go z auta

"Niektórzy mają więcej szczęścia niż rozumu" - piszą policjanci z Elbląga o 19-latku, który pod wpływem alkoholu wjechał w słup trakcji elektrycznej. Impet był tak silny, że młody kierowca wypadł z samochodu. Jak się okazało, prowadził pod wpływem alkoholu i nie miał prawa jazdy.

Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu w Elblągu. Na nagraniu widzimy pijacki rajd 19-letniego kierowcy. Mężczyzna ze zbyt dużą prędkością wszedł w zakręt przez co tyłem auta zahaczył o krawężnik. Następnie auto odbiło w przeciwną stronę, przecięło trzy pasy jezdni i wylądowało na pobliskim słupie trakcyjnym. "W Elblągu doszło do zdarzenia drogowego, które jest kolejnym przykładem tego jak wygląda brak rozsądku za kierownicą oraz dowód na to, że niektórzy mają więcej szczęścia niż rozumu" - czytamy w komunikacie elbląskiej policji. 

>>> Pijacki rajd ulicami Elbląga. 19-latek wjechał samochodem w słup. Siła uderzenia wyrzuciła go z samochodu

Zobacz wideo

Elbląg. Pijany 19-latek uderzył w słup. Impet wyrzucił go na zewnątrz

Na miejsce przyjechała policja. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń, badanie wykazało natomiast dwa promile alkoholu we krwi. Ponadto okazało się, że 19-latek nie ma uprawnień do prowadzenia samochodu. Co więcej, mężczyzna wcześniej tego dnia już doprowadził do kolizji. "Uwagę policjantów zwróciło to, że na miejscu nie było tablicy rejestracyjnej od wspomnianej skody. Gdy policjanci obsługiwali zdarzenie, dyżurny otrzymał informację o kolizji i uszkodzeniu skrzynki pocztowej przy ul. Kraszewskiego" - czytamy w komunikacie. Przy ul. Kraszewskiego policjanci znaleźli brakującą tablicę rejestracyjną skody. 

19-latek odpowie za kierowanie autem pod wpływem alkoholu i spowodowanie dwóch kolizji. Grożą mu dwa lata więzienia.

Więcej o:
Komentarze (129)
Elbląg. Pijacki rajd 19-latka bez prawa jazdy zakończył się na słupie. Siła uderzenia wyrzuciła go z auta
Zaloguj się
 • kantrzyn

  Oceniono 28 razy 22

  Buhahaha. Konkurs na idiotę roku rozstrzygnięty. Mam nadzieję, że Urząd Miasta ściągnie z niego kasę za uszkodzoną infrastrukturę.

 • stalowy_jez

  Oceniono 32 razy 18

  Moze go na wiceministra transportu?

 • kastoripollux

  Oceniono 17 razy 15

  Do SOP - u z nim. Pokazał, że ma kwalifikacje. W Narodowych Służbach Dowożenia Aparatczyków Pisuaru tacy są mile widziani. Teraz mają wzmożenie i każdy szofer się przyda. Pokazał, że szybko umie jeździć i cało z przygód wychodzi.

 • boo-boo

  Oceniono 12 razy 12

  Mam nadzieję, że łeb potrzaskał odpowiednio mocno, że mu się klepki ponastawiały.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX