Kuria zwolniła ks. Szymona Cz. Duchowny z Oświęcimia miał proponować seks nieletniej. Usłyszał zarzuty

Ks. Szymon Cz. został zwolniony z pracy w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu i odsunięty od pracy duszpasterskiej - poinformowała w komunikacie Diecezja Bielsko-Żywiecka. Księdzu postawiono zarzuty wykorzystyania seksualnego osoby poniżej 15 roku życia.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" 32-letni Szymon Cz., wikary z parafii św. Maksymiliana, miał nakłaniać do kontaktu o charakterze seksualnym nieletnią mieszkankę Oświęcimia.

Oświęcim. Kuria zwolniła księdza podejrzanego o molestowanie

-  Podejrzany złożył dziewczynce poprzez internet propozycję obcowania płciowego. Postawiono mu zarzut z art. 200 a paragraf 2 Kodeksu Karnego. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności - powiedział dziennikowi zastępca prokuratora rejonowego w Oświęcimiu Mariusz Słomka. 

Jak podaje "Wyborcza", dziewczynka pokazała treść wiadomości ojcu, który następnie zawiadomił o sprawie organy ścigania. Duchowny znajduje się pod dozorem policji.

>>> Dziemianowicz-Bąk: Zakaz edukacji seksualnej przedstawiono pod hasłem walki z pedofilią. To wyraz cynizmu

Zobacz wideo

We wtorek Diecezja Bielsko-Żywiecka wydała w sprawie oświadczenie. "Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej skontaktował się z rodzicami pokrzywdzonej w celu przyjęcia zgłoszenia oraz zaoferował pomoc psychologiczną i duchową" - informuje ks. Mateusz Kierczak, dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego diecezji. "Ksiądz Szymon Cz. został przez Biskupa Bielsko-Żywieckiego zwolniony z parafii, odsunięty od pracy duszpasterskiej i od możliwości kontaktu z osobami małoletnimi. Pozostaje w odosobnieniu do dyspozycji prokuratury" - czytamy w komunikacie. 

Więcej o: