Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa trafił do kieleckiego szpitala. Miał wrócić z Włoch

Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach trafiła osoba z objawami podobnymi do zakażenia koronawirusem - poinformowało TVP3 Kielce. Według nieoficjalnych informacji 44-letni mężczyznna niedawno wrócił z Włoch.

Jak podaje TVP3 Kielce, od pacjenta pobrano próbki do badań, które będą analizowane w laboratorium w Warszawie. Informację o przyjęciu pacjenta na Oddział Zakaźny szpitala przy ulicy Radiowej potwierdził dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Bartosz Stemplewski. W związku zaistniałą sytuacją wstrzymano inne przyjęcia na oddział zakaźny. 

Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa w kieleckim szpitalu

Wojewódzki konsultant w dziedzinie zdrowia publicznego dr Wojciech Przybylski powiedział w rozmowie z Radiem Kielce, że na razie nie ma powodów do paniki. - Pacjent został odizolowany i poddany badaniom diagnostycznym. Lekarze postępują z nim zgodnie z procedurami, które obowiązują i teraz należy czekać na wyniki badań. Takie objawy mogą występować w wielu infekcjach wirusowych, które w tej chwili szerzą się nie tylko na terenie Polski, ale i Europy - powiedział dr Przybylski. Oczekiwanie na wyniki trwa do 48 godzin. 

We wtorek 25 lutego liczba zakażonych koronawirusem nCov-2019 wyniosła w samych Chinach ponad 77 tysięcy osób. Pozostałe trzy tysiące to pacjenci zdiagnozowani w innych krajach na świecie: w Hongkongu, Tajlandii, Macao, Australii, Singapurze, Tajwanie, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Malezji, Korei Południowej, Kambodży, Kanadzie, Niemczech, Finlandii, Włoszech, Indiach, Wielkiej Brytanii, Rosji czy Hiszpanii. We wtorek pierwsze przypadki pacjentów zakażonych wirusem zostały potwierdzone także w Austrii i Chorwacji.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w kolejnych krajach można śledzić dzięki interaktywnej mapie Center for Systems Science and Engineering przy Uniwersytecie Johna Hopkinsa.

Koronawirus. Czytaj także:

Więcej o:
Komentarze (111)
Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa trafił do kieleckiego szpitala. Miał wrócić z Włoch
Zaloguj się
 • sluchacz_2_sort

  Oceniono 13 razy 13

  Pytanie: skoro jak pieprzy minister zdrowia maski z filtrem NIE chronia przed zarażeniem, to dlaczego WSZYSCY sprawdzający ze służb (np: lotnisko) chodzą w maseczkach?!!! Po co im?!

 • nilpferd13

  Oceniono 19 razy 13

  "Miał wrócić z Włoch."
  Miał wrócić....
  Czy naprawde oszaleliscie, pisarze gazetowi???
  Miał
  Miał
  Miał

 • hipo krater

  Oceniono 15 razy 11

  W Wolsce nie ma koronawirusa, ponieważ wykonano dopiero 100( słownie sto) testów. We Włoszech wykonano ich kilka tysięcy. Nie ma testów, nie ma masek , nie środków wdrażających. W poradniach lekarze nie są zabezpieczeni w odziez ochronną, pacjenci kaszlący nie dostają masek. A PiS się bawi . Orkiestra gra. Tytanik tonie .

 • buba2018

  Oceniono 15 razy 11

  Są powody do paniki. Rząd opowiada banialuki o tym, że nie ma wirusa! Wykonali tylko 100 testów, rozumiecie 100 testów na kilkaset tysięcy chorych na podobno "zwykłą" grypę. Gratulacje , sami jasnowidzący lekarze .....Polacy umierają na" zwykłą" grypę , którym nie wykonuje się testów ani na zwykłą grypę ani na koronawirusa.! Ktoś sobie kpi z Polaków. I to za nasze pieniądze. Ktoś nie zadbał o nasze bezpieczeństwo i kłamie jak z nut.

 • szabepio

  Oceniono 15 razy 11

  Czekam kiedy tzw wierni zaczną zarażać się z kosciołach. Najbardziej narazeni bedą stali bywalcy czyli bogobojne mohery. A bogobojny i bojący się kościoła pis pozamyka drogi, lotniska ale kosciolów nie. A tam bedzie wylęgarnia i armagedon. I bóg nie pomoże, żadna relikwia ani papa kremówka.
  Oj bedzie się działo bo w katochamskim spoleczeństwie nikt nie bedzie pr,estrzegał żadnych zasad, choć temoy pis zadnych zasad nie wprowadzi bo jest za głupi. Po 3 mc epidemi nasz pinokio kłamca planuje termometry rozdawać. Nieźle się sie urwal z choinki. Nieźle zastępuje minustra zdrowia który chyba do dziś nie wie ze wogóle jest jakaś epidemia. Z pisowym butdelem wirus zbierze tu niezwykłe żniwo.

 • ks-t

  Oceniono 12 razy 10

  Czyli nie można w Kielcach zachorowac na żółtaczkę, tyfus, ani ospę? Szkarlatynę czy odrę? Zablokowanie całego szpitala w przypadku badania podejrzenia o koronawirusa znaczy że służba zdrowia nie jest przygotowana do epidemii. Powinny byc plany co robić w przypadku 100, 1000 i 10 tys zachorowań.

 • qbiack

  Oceniono 15 razy 7

  Skoro, jak mówi tytuł, mężczyzna miał wrócić z Włoch, to sugeruje że nie wrócił, choć wrócić miał. Skąd zatem znalazł się w Kielcach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX