Koronawirus. Uniwersytet Jagielloński wstrzymuje wymiany studentów i naukowców

"Kolegium Rektorskie UJ podjęło decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu wszelkich wyjazdów i przyjazdów studentów, doktorantów i pracowników do/z Chin i Hong Kongu, Korei Południowej, północnych Włoch i Lacjum, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu i Singapuru" - poinformował Uniwersytet Jagielloński na swojej stronie. Decyzja obowiązuje od 25 lutego 2020 r. aż do odwołania.

Władze uczelni tłumaczą, że ich decyzja podjęta została w związku z wydanym 24 lutego 2020 roku komunikatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz komunikatem Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącym ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym związanego z koronawirusem.

Decyzja Kolegium Rektorskiego UJ ws. zagrożenia koronawirusem

Uczelnia poinformowała, że pracownicy, doktoranci i studenci przebywający w wymienionych państwach zdecydują się skrócić pobyt i wyrażą chęć powrotu, proszeni są o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej UJ.

"Z uwagi na fakt, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, a światowe służby sanitarne podkreślają, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa, Kolegium Rektorskie UJ apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjazdach zagranicznych" - napisały władze UJ w komunikacie.

Zobacz wideo >>> Chiny, koronawirus i tajemnice. Co ukrywa Xi Jinping?

Koronawirus. Czytaj także:

Więcej o: