Koronawirus. Uniwersytet Jagielloński wstrzymuje wymiany studentów i naukowców

"Kolegium Rektorskie UJ podjęło decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu wszelkich wyjazdów i przyjazdów studentów, doktorantów i pracowników do/z Chin i Hong Kongu, Korei Południowej, północnych Włoch i Lacjum, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu i Singapuru" - poinformował Uniwersytet Jagielloński na swojej stronie. Decyzja obowiązuje od 25 lutego 2020 r. aż do odwołania.

Władze uczelni tłumaczą, że ich decyzja podjęta została w związku z wydanym 24 lutego 2020 roku komunikatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz komunikatem Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącym ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym związanego z koronawirusem.

Decyzja Kolegium Rektorskiego UJ ws. zagrożenia koronawirusem

Uczelnia poinformowała, że pracownicy, doktoranci i studenci przebywający w wymienionych państwach zdecydują się skrócić pobyt i wyrażą chęć powrotu, proszeni są o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej UJ.

"Z uwagi na fakt, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, a światowe służby sanitarne podkreślają, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa, Kolegium Rektorskie UJ apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjazdach zagranicznych" - napisały władze UJ w komunikacie.

Zobacz wideo >>> Chiny, koronawirus i tajemnice. Co ukrywa Xi Jinping?

Koronawirus. Czytaj także:

Więcej o:
Komentarze (19)
Koronawirus. Uniwersytet Jagielloński wstrzymuje wymiany studentów i naukowców
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 9 razy 9

  Ej, jakby tak wydawali mniej tytułów magistra prawa, zwłaszcza administracyjnego...

 • Wojciech Joński

  Oceniono 6 razy 4

  Nasze pokolenie przeżyło stan wojenny, były pewne ograniczenia i niedogodności, ale wychodzić z domu było można. Teraz się szykuje, że będziemy wszyscy siedzieć na dupach w domu i to raczej dłużej niż krócej. Skończy się też przynajmniej na jakiś czas wożenie tyłka po świecie. Addios wycieczkowce, słoneczne plaże i górskie wycieczki. Grill przez maskę też nie wejdzie w gardło !

 • karo80.0

  Oceniono 3 razy 3

  Ta histeria jest żenująca. Mówimy o chorobie która jest po prostu ostrzejszą grypą, a zidiociałe media zapluwają się jakby to była dżuma. Więcej osób ginie w każdy weekend na polskich drogach niż kiedykolwiek umrze z powodu koronawirusa. Zachowajcie proporcje, kretyni.

 • ago9118

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli: chcę się zbadać, mam 400 czy 500 złotych, to nie mogę?

 • dugma134

  Oceniono 1 raz -1

  Hong Kongu? Naprawdę?! Uniwersytet, najstarszy w Polsce, zamieszcza na swojej stronie komunikat z błędem ortograficznym?! Podpowiadam: istnieją słowniki. PWN: Hongkong, Hong•kong -n•gu, -n•giem; przym.: hongkoński

 • luka0101

  Oceniono 1 raz -1

  A ja z pytaniem, gdyż huczy w Warszawie od mocno szczegółowych plotek, iż na politechnice pojawiła się ku zdziwieniu kadry prężna grupa studentów z koreańskiego miasta objętego kwarantanną, prawda to?

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 5 razy -1

  Północne Włochy i Lacjum to nie państwa.

 • proteusz33

  Oceniono 5 razy -5

  Dyskryminacja i ksenofobia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX