Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 1 marca zrobimy zakupy?

Wprowadzony dwa lata temu zakaz handlu spowodował, że klienci zostawiający robienie zakupów na niedziele, musieli zmienić swoje przyzwyczajenia. Od 2020 roku dodatkowo zakaz handlu jest jeszcze bardziej restrykcyjny. Kiedy w tym roku wypada niedziela handlowa?

>> Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach >>

Zobacz wideo

Od 2020 roku niedziela handlowa będzie wypadać maksymalnie siedem razy w roku. Na pewno będą to dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem oraz niedziela przed Wielkanocą. Dodatkowo niedziele handlowe mogą zostać wyznaczone w ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia

Niedziele handlowe 2020. Czy 1 marca wypada niedziela handlowa?

W niedzielę 1 marca nie wypada niedziela handlowa. Tego dnia zamknięte będą duże sklepy takie jak Lidl czy Biedronka oraz centra handlowe. Niedziele bez zakazu handlu w 2020 roku wyznaczone zostały: 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku

Zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje wszystkich placówek usługowych i handlowych. Wyjątkami, które tego dnia mogą otworzyć swoje placówki dla klientów są cukiernie, kawiarnie, kwiaciarnie, restauracje, stacje benzynowe, apteki, sklepy prowadzone osobiście przez właścicieli oraz sklepy, pełniące jednocześnie funkcje placówki pocztowej. Dodatkowo tego dnia mogą być prowadzone sklepy franczyzowe takie jak Carrefour czy Żabka. O ich otwarciu decydują jednak właściciele danej placówki.

Więcej o:
Komentarze (12)
Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 1 marca zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • witajtabloidzie

  Oceniono 9 razy 5

  Kiedy przychodzę do pracy i w radio leci reklama "Jak sobota to tylko do Lidla, do Lidla" to już wiem, że niedziela jest niehandlowa.

 • Oceniono 12 razy 4

  Brutalna prawda powtarzana od czwartku w wydaniu różnych to nazwijmy to dziennikarzy departamentu handlowa niehandlowa niedziela ,koniec tygodnia jakiż byłby nudny i bezwarosciowy bez tego komentarza informacji, nawet koronawirus nie rusza sztambu departamentu handlowa niehandlowa niedziela są wierni można nich liczyć. A tak na marginesie czy UZ dyr .dep. to chodzi już w masce czy jeszcze nie.

 • jakuz3

  Oceniono 6 razy 2

  A co z 18.03.. Czy nikomu to nie przeszkadza, że sklepy, kina,teatry itd mogą być wtedy czynne. Niedługo dowiemy się, że Wyspiański, Gombrowicz i Boy - Żeleński nie byli Polakami. za to niedziela to rodzina. To może zalegalizujmy też handel dziećmi jak na wzór frankistowskiej Hiszpanii.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 7 razy 1

  debilna koalicjo NPK & UZ,
  czy już od najbliższej niedzieli kościoły będą zamknięte do odwołania z powodu zagrożenia koronawirusem?

 • sarenmaster

  Oceniono 4 razy 0

  Naczelny Polski Kretyn

 • normalny1977

  Oceniono 4 razy 0

  Nie nie będzie handlowa.

 • klm747

  Oceniono 7 razy -1

  żydowska wiadomość tygodnia

 • baxter21

  Oceniono 3 razy -1

  NPK & UZ - tuzy polskiego dziennikarstwa ! Czemu już wczoraj nie było tego niezbędnego artykułu ??? Czekałem od 5.30 !!! Teraz jeszcze tylko Adam jezierski musi wstawić swój esej hahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX