Rawa Mazowiecka. Nożownik zadał 70-latce kilkanaście ciosów. Kobieta przeżyła

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło przed galerią handlową w Rawie Mazowieckiej. 43-letni mężczyzna zaatakował tam 70-letnią kobietę, zadając jej kilkanaście ciosów nożem. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 24 lutego tuż przed godziną 8 rano. 43-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej zaatakował nożem 70-letnią kobietę, przewracając ją na chodnik, a następnie zadał kilkanaście ciosów nożem. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez świadków zdarzenia. Na miejsce wezwano policję.

>>> Atak na policjanta w Busku-Zdroju. Radny-nożownik trafi do aresztu

Zobacz wideo

Rawa Mazowiecka. Nożownik nie znał ofiary. 43-latek był trzeźwy

Policjanci zatrzymali 43-latka i udzielili rannej pierwszej pomocy - tamowali krwotok do przyjazdu karetki i stale monitorowali czynności życiowe kobiety. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Jej stan jest stabilny - informuje Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

W ramach śledztwa przesłuchano świadków zdarzenia oraz samą poszkodowaną. Z jej słów wynika, że nie zna mężczyzny, który ją zaatakował. Policja ustaliła także, że 43-latek był trzeźwy. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Jeszcze dziś śledczy skierują do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie nożownika. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Więcej o: