Pierwszy mecz hokeja na Morskim Oku. TPN: Nie było na to zgody

W weekend rozegrany został pierwszy w historii mecz hokeja na zamarzniętej tafli Morskiego Oka. Jak się okazało Tatrzański Park Narodowy nie wydał zgody na organizację wydarzenia.

>> Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach? >>

Zobacz wideo

W sobotę 22 lutego na tafli Morskiego Oka rozegrany został mecz pokazowy hokeja na lodzie. Udział w wydarzeniu wzięło 19 zawodników - w większości to byli hokeiści Podhala Nowy Targ.

Pierwszy mecz hokeja na Morskim Oku bez zgody ze strony TPN

- Pomysł zrodził się w mojej głowę już jakiś czas temu. Brakowało jednak rąk do pomocy. Teraz te ręce się znalazły i pomysł udało się zrealizować. Bardzo przychylnie do naszego pomysłu podeszły władze Tatrzańskiego Parku Narodowego za co im z tego miejsca serdecznie dziękuję. Pomysł wypalił więc na pewno będziemy go kontynuować. Za rok chcemy już jednak zrobić drugą edycję z większą "pompą" - mówił w rozmowie z portalem podhaleregion.pl pomysłodawca tego wydarzenia Mariusz Jastrzębski.

Na zamarzniętej tafli Morskiego Oka ustawiono przenośne bramki, a bandy ograniczające taflę wykonane zostały z odgarniętego na bok śniegu. Jak się okazało, mimo zapewnienia organizatorów, Tatrzański Park Narodowy nie wydał zgody na przeprowadzenie w tym miejscu meczu hokejowego. - Do TPN nie wpłynął żaden formalny wniosek na organizację meczu - powiedziała w rozmowie z PAP Paulina Kołodziejska z TPN. Dodatkowo park nie przewiduje zgody na organizację tego typu wydarzeń w przyszłości.

Morskie Oko jest największym i czwartym pod względem głębokości jeziorem w Tatrach. Jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w naszych najwyższych górach, znajdującym się w obszarze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Co roku miejsce to jest odwiedzane przez setki tysięcy turystów. Jezioro zamarza zazwyczaj w listopadzie, jednak z trwających od 1971 roku pomiarów prowadzonych na stacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przy schronisku im. Stanisława Staszica nad Morskim Okiem wynika, że zarówno długość okresu zalodzenia Morskiego Oka, jak i maksymalna grubość pokrywy lodowej, wskazują na malejący trend.

Więcej o:
Komentarze (61)
Pierwszy mecz hokeja na Morskim Oku. TPN: Nie było na to zgody
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 31 razy 25

  Jak widać, na Podhalu występowanie o jakieś FORMALNE zgody, najwyraźniej się nie przyjęło.
  Od weekendu widać, że już NIE TYLKO w "budowlance", he, he... :-)

  A swoja drogą, to pytam: czy Strażnicy TPN oraz obsługa Schroniska Morskie Oko, cierpią na ślepotę?

 • remo29

  Oceniono 29 razy 19

  Tam obowiązuje tylko prawo boże. Spytali proboszcza, powiedział, że ok.

 • jan.w2

  Oceniono 27 razy 17

  A jak tam się dostali? Na nogach, czy fasiągami ciągniętymi przez umęczone konie, a powożone przez prymitywnych Goralenvolk?

 • uzaz

  Oceniono 21 razy 13

  Najwyższy czas zagospodarować te bezużyteczne pustkowia. Zbyt liczne a nikomu nie potrzebne rachityczne pagórki, których nazw nikt nie spamięta, zemleć a z uzyskanego budulca usypać górę wyższą od Everestu.
  Co do jej nazwy to przecież oczywiste. A jak starczy materiału, usypać bliźniaka.

 • vomitorium1

  Oceniono 18 razy 12

  ”Pomysł zrodził się w mojej głowę już jakiś czas temu.”
  to nic strasznego
  (to można wyleczyć)

 • veerappan

  Oceniono 14 razy 10

  Morskie Oko to jezioro w parku narodowy a nie ślizgawka w ogrodzie jordanowskim. Skoro nikt z organizatorów tego eventu nie wystąpił oficjalnie do TPN o formalną zgodę na jego przeprowadzenie, to niestety wszystkim uczestnikom meczu należy się mandat zgodnie z obowiązującym w TPN taryfikatorem. Następnym razem dopełnią formalności albo, w przypadku nieuzyskania zgody, będą bawić się gdzie indziej.

 • omniscio

  Oceniono 9 razy 9

  "Bardzo przychylnie do naszego pomysłu podeszły władze Tatrzańskiego Parku Narodowego za co im z tego miejsca serdecznie dziękuję." vs "Do TPN nie wpłynął żaden formalny wniosek na organizację meczu...park nie przewiduje zgody na organizację tego typu wydarzeń". Co tam sie dzieje?

 • marek1937

  Oceniono 12 razy 8

  Teraz trzeba zorganizować koncert Zenka!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX