Gostyń. Mąż postrzelił żonę z kuszy. Grot utkwił w jej plecach

We wsi Kunowo w gminie Gostyń (woj. wielkopolskie) mężczyzna postrzelił swoją żonę z kuszy. Kobieta została raniona w plecy. Sprawą zajmuje się prokuratura. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych w czwartek 20 lutego. Na jednej z posesji we wsi Kunowo mężczyzna strzelił do swojej żony z kuszy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że grot utkwił w jej plecach, ale obrażenia jakie poniosła, nie zagrażają jej życiu - pisze portal elka.pl. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

>>> Pijany motorowerzysta uciekł przed policją do lasu. Funkcjonariusze dogonili go pieszo

Zobacz wideo

Gostyń. Mąż postrzelił żonę. Oboje są pod opieką lekarzy

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Gostyniu. Prowadzone śledztwo dotyczy usiłowania zabójstwa. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy zarzuty. Z doniesień medialnych wynika, że strzelił do swojej żony w czasie kłótni. Małżonkowie są w separacji. 

- W tej chwili sprawca przebywa w szpitalu, a prokurator rozważa wydanie postanowienia o przedstawieniu mu zarzutów i w momencie kiedy lekarze zezwolą na udział tego pana w czynnościach zostanie mu ogłoszony zarzut z art. 13 par. 1 w związku z art. 148 KK, czyli usiłowanie zabójstwa - wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prokurator Łukasz Wawrzyniak w rozmowie z portalem rzeczkrotoszynska.pl.

Więcej o: