Pogoda na dziś - środa 26 lutego. Czeka nas deszcz, a lokalnie też burze oraz opady krupy śnieżnej

Pogoda na dziś - środa 26 lutego. Synoptycy przewidują kolejny deszczowy dzień. W niektórych miejscach może spaść też śnieg, krupa śnieżna oraz pojawić się burza.

>> Raport ONZ: Jakość produktów rolnych spadnie, ale ceny wzrosną >>

Zobacz wideo

W środę meteorolodzy przewidują umiarkowane i silne porywy wiatru. W całej Polsce wiać może z prędkością do 55-65 kilometrów na godzinę.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 5 do 8 stopni

Dziś najniższa temperatura, 5 stopni, prognozowana jest w województwie pomorskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Olsztynie, Bydgoszczy, Toruniu i Zielonej Górze. W województwach podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim i dolnośląskim będzie 7 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Krakowa, Katowic i Opola. Tam maksymalnie 8 stopni. W nocy temperatura spadnie do 1 stopnia na wybrzeżu i -3 stopni na południu kraju.

Pogoda na dziś - środa 26 lutego.Pogoda na dziś - środa 26 lutego. gazeta.pl

Opady. Lokalnie w centrum i na wschodzie pojawią się burze

W dzień zachmurzenie duże i umiarkowane z przejściowymi rozpogodzeniami na zachodzie, północy oraz południowym wschodzie. We wszystkich województwach prognozowany jest dziś deszcz i deszcz ze śniegiem - miejscami spadnie nawet do 15 mm opadów. Lokalnie możliwy są także opady krupy śnieżnej. W centrum i na wschodzie możliwe są burze. W górach przewidywane są umiarkowane opady śniegu i przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. W przeważającej części kraju wiatr umiarkowany w porywach do 55 km/h. Podczas burz możliwe są porywy do 65 km/h, a na wybrzeżu do 70 km/h. W Sudetach silny wiatr może wywoływać zawieje i zamiecie śnieżne.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: