78-latek potrącił pieszą na pasach i uciekł. Odpowie przed sądem. Kobieta dostała mandat

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w piątek rano na jednym ze skrzyżowań potrącił kobietę i uciekł. Pieszej nic się nie stało. Zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Libana w Legnicy. 78-letni kierowca Opla Vectry potrącił kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Mężczyzna nawet nie zatrzymał auta i nie sprawdził, w jakim stanie jest kobieta.

Całość zdarzenia zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Dzięki czujnym oczom ich operatorów i funkcjonariuszom Straży Miejskiej, szybko ustalono numery rejestracyjne pojazdu oraz kierunek poruszania się samochodu. Strażnicy na bieżąco informowali policjantów o trasie przejazdu opla i miejscach, gdzie porusza się poszukiwane auto. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 78-letniego kierowcę-uciekiniera

- informuje Komenda Miejska Policji w Legnicy. Piesza trafiła do szpitala, nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała. Została ukarana mandatem karnym.

78-latkowi zatrzymano prawo jazdy, został też sporządzony wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny.

Więcej o: