Nie żyje Barbara Kaczmarek. Wójt gminy Zgierz została w weekend pobita

Nie żyje wójt gminy Zgierz Barbara Kaczmarek. Kobieta została w weekend pobita, w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Funkcję wójta pełniła od 6 lat.

W szpitalu w Zgierzu zmarła w poniedziałek 58-letnia Barbara Kaczmarek, wójt gminy Zgierz.   "Na zawsze w naszej pamięci" - tak informację o śmierci wójt skomentował na Facebooku prezydent miasta Zgierza Przemysław Staniszewski.

Wcześniej tego samego dnia sąd zdecydował, że 34-letni syn kobiety spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania u swojej matki ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Barbara Kaczmarek nie żyje

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z ubiegłego piątku na sobotę. 34-letni syn wójt Zgierza Barbary Kaczmarek zadzwonił wówczas na pogotowie, mówiąc, że jego matka jest nieprzytomna, a on ją reanimuje. Kiedy na miejsce przyjechały służby, znalazły wiele śladów krwi, a kobietę przetransportowały do szpitala. Biegły z zakresu medycyny sądowej stwierdził, że obrażenia, jakich doznała Barbara Kaczmarek, na pewno są wynikiem pobicia.

Podejrzanym o pobicie Barbary Kaczmarek jest jej 34-letni syn. Ze wstępnych ustaleń wynika, że gdy kobieta została pobita, jako jedyny znajdował się w domu. Mężczyzna był trzeźwy. W chwili zdarzenia drugi syn wójt Zgierza przebywał poza domem. Sprawą zajmuje się łódzka prokuratura. 

Przemoc domowa - szukasz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie. 

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o: