49-latek udostępniał w sieci telewizję i pobierał abonament. Serwer ukrył w zabudowie lodówki

10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który nielegalnie udostępniał w internecie kanały telewizji satelitarnej. Mieszkaniec powiatu mrągowskiego za usługi pobierał ok. 30 zł miesięcznie, korzystało z nich kilkaset osób.

49-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego od kilku lat udostępniał nielegalnie w sieci kanały telewizji satelitarnej, jednocześnie pobierając za to pieniądze - ok. 360 zł rocznie.

"Ustalono, że zarobione w ten sposób środki pieniężne inwestował w zakup kryptowalut i nieruchomości. Ponadto zarobione środki w celu ukrycia ich faktycznego pochodzenia transferował przez konta działające na zasadach wirtualnych portfeli i kont w bankach założonych na podstawione osoby tzw. słupy" - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Policja dokonała kilkunastu przeszukań w województwach warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i śląskim.  W efekcie funkcjonariusze zlikwidowali trzy serwery, które obsługiwały ok. 800 użytkowników, zabezpieczyli także m.in. dekodery telewizyjne, karty SIM i pieniądze.

>>> Zobacz także: Refleks uratował kierowców przed czołowym zderzeniem na DK nr 73 w miejscowości Skorzów. 

Zobacz wideo

Policja: Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności

"Sprawca działał bardzo ostrożnie i ukrywał swoją tożsamość w sieci w trakcie transferowania nielegalnie zarobionych pieniędzy. Dodatkowo administrowany przez niego nielegalny serwer sharingowy, który posiadał w miejscu zamieszkania, umiejscowiony był w piwnicy i aby nie został znaleziony przez organy ściągania, ukryty był w zabudowie lodówki, w której dla niepoznaki przechowywana była również żywność" - relacjonują policjanci. Policja podkreśla, że przestępstwo popełniają również osoby, którym w takim procederze telewizja jest udostępniana.

Straty, jakie poniosły firmy z branży mediów, mogły wynieść ok. 6 mln zł. Prokuratura zabezpieczyła BitCoiny o wartości ok. 600 tys. zł, a także nieruchomości i pojazd o łącznej wartości ok. 400 tys. zł.  Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Więcej o: