Wójt Zgierza pobita do nieprzytomności. Jest decyzja o tymczasowym areszcie dla jej syna

Wójt Zgierza Barbara Kaczmarek została dotkliwie pobita. Od soboty pozostaje w szpitalu, a jej stan jest krytyczny. W związku ze sprawą policja zatrzymała jej syna. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

34-letni syn wójt Zgierza Barbary Kaczmarek spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Sąd podjął taką decyzję, uzasadniając ją obawą matactwa - podaje Polsat News. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał zarzut spowodowania u swojej matki ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

Pobicie wójt Zgierza Barbary Kaczmarek. Jej stan się nie poprawia

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z ubiegłego piątku na sobotę. 34-letni syn wójt Zgierza Barbary Kaczmarek zadzwonił wówczas na pogotowie, mówiąc, że jego matka jest nieprzytomna, a on ją reanimuje. Kiedy na miejsce przyjechały służby, znalazły wiele śladów krwi, a kobietę przetransportowały do szpitala. Biegły z zakresu medycyny sądowej stwierdził, że obrażenia, jakich doznała Barbara Kaczmarek, na pewno są wynikiem pobicia. Życie 58-letniej wójt Zgierza jest zagrożone. Jej stan zdrowia nie poprawia się.

Podejrzanym o pobicie Barbary Kaczmarek jest jej 34-letni syn. Ze wstępnych ustaleń wynika, że gdy kobieta została pobita, jako jedyny znajdował się w domu. Mężczyzna był trzeźwy. W chwili zdarzenia drugi syn wójt Zgierza przebywał poza domem. Sprawą zajmuje się łódzka prokuratura. 

Przemoc domowa - szukasz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie. 

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (28)
Wójt Zgierza pobita do nieprzytomności. Jest decyzja o tymczasowym areszcie dla jej syna
Zaloguj się
 • 2majtek1

  Oceniono 29 razy 17

  Głęboko wierząca porządna , katolicka rodzina pisowska , bez komentarza .

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 22 razy 14

  Zaraz, przecie według pisiaków żadnej przemocy domowej nie ma. To tylko jakieś rodzinne niesnaski.

 • kiesier

  Oceniono 11 razy 11

  W 2015 ratyfikowania została przez rząd PO - Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.
  Rząd PIS w 2016r usiłował ją wypowiedzieć, ale wolał po prostu sprawić by była martwym przepisem.
  2017 Andrzej Duda o konwencji antyprzemocowej: „przede wszystkim nie stosować”. Polskie prawo jest „bardzo dobre”.

  Pani burmistrz Zgierza (wybrana z list PIS) oraz setki tysięcy ofiar przemocy domowej są chyba odmiennego zdania.

  WyPAD2020

 • reczaplinska

  Oceniono 14 razy 6

  Ludzie, czy juz totalnie wszystko sprowadzacie do PIS kontra reszta swiata?! Jakakolwiek ta kobieta ma tozsamosc polityczna, jakkolwiek czesto chodzi do kosciola badz nie, to nie jest wazne w tym przypadku - jest w stanie krytycznym, poniewaz jej wlasny syn ja pobil. Zastanowcie sie nad tym wlasnie. Mam nadzieje, ze z tego wyjdzie bez dlugoterminowego szwanku, ale jej zycie sie zmienilo na zawsze. W slowniku wielu ludzi to jedno z najgorszych przestepsw jest skierowane przeciw wlasnym rodzicom badz dzieciom. O tym dyskutujcie - o tym jak zapobiegac? Czy jestescie pewni, ze w waszej rodzinie nigdy to nie nastapi?

 • krioprezerwacja

  Oceniono 5 razy 3

  Brawo dla gazety za jedno- że umieszcza pod tego typu artykułami informacje o ośrodkach pomocy. PLUS

 • re_x

  Oceniono 11 razy 3

  wójt...została pobita KOBIETA i MATKA przez własnego syna!musicie cały czas podkreślać,że to wójt?!jakby nie była wójtem,to pewnie nie byłoby wzmianki-tylko lokalnie...

 • jerzysm42

  Oceniono 1 raz 1

  TAKA GMINA !

 • matnet77

  Oceniono 7 razy 1

  gdyby ta Pani nie była lokalnym politykiem, to temat nie trafił by do mediów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX