Wójt Zgierza pobita do nieprzytomności. Jest decyzja o tymczasowym areszcie dla jej syna

Wójt Zgierza Barbara Kaczmarek została dotkliwie pobita. Od soboty pozostaje w szpitalu, a jej stan jest krytyczny. W związku ze sprawą policja zatrzymała jej syna. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

34-letni syn wójt Zgierza Barbary Kaczmarek spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Sąd podjął taką decyzję, uzasadniając ją obawą matactwa - podaje Polsat News. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał zarzut spowodowania u swojej matki ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

Pobicie wójt Zgierza Barbary Kaczmarek. Jej stan się nie poprawia

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z ubiegłego piątku na sobotę. 34-letni syn wójt Zgierza Barbary Kaczmarek zadzwonił wówczas na pogotowie, mówiąc, że jego matka jest nieprzytomna, a on ją reanimuje. Kiedy na miejsce przyjechały służby, znalazły wiele śladów krwi, a kobietę przetransportowały do szpitala. Biegły z zakresu medycyny sądowej stwierdził, że obrażenia, jakich doznała Barbara Kaczmarek, na pewno są wynikiem pobicia. Życie 58-letniej wójt Zgierza jest zagrożone. Jej stan zdrowia nie poprawia się.

Podejrzanym o pobicie Barbary Kaczmarek jest jej 34-letni syn. Ze wstępnych ustaleń wynika, że gdy kobieta została pobita, jako jedyny znajdował się w domu. Mężczyzna był trzeźwy. W chwili zdarzenia drugi syn wójt Zgierza przebywał poza domem. Sprawą zajmuje się łódzka prokuratura. 

Przemoc domowa - szukasz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie. 

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Zobacz wideo
Więcej o: