Fala fekalnego wandalizmu w Krakowie. Seryjny wandal wybrudził bankomat i automaty do biletów

W Krakowie po raz kolejny doszło do nietypowego aktu wandalizmu. Nieznany dotąd sprawca wybrudził fekaliami jeden z bankomatów przy Muzeum Narodowym. Podobne incydenty odnotowało krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które musiało wyczyścić kilkanaście automatów biletowych, wybrudzonych brązową substancją.

O ubrudzonym bankomacie w Krakowie pisze lovekrakow.pl. Jedna z czytelniczek portalu przesłała redakcji zdjęcie, które pokazuje, że wandal wybrudził brązową mazią cały panel numeryczny maszyny. Informację o incydencie potwierdziła w rozmowie z "Super Expressem" Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży firmy Euronet Polska, do której należy bankomat.

- Zgłoszenie o zabrudzonym bankomacie w Krakowie otrzymaliśmy 20 lutego, jeszcze tego samego dnia urządzenie zostało wyczyszczone. Nie odnotowaliśmy więcej zgłoszeń dotyczących podobnych aktów wandalizmu - powiedziała Ewa Miziołek.

Wandale rozsmarowują fekalia na automatach do biletów. Sprawą zajmuje się policja

W ostatnich dniach podobne incydenty zdarzały się w Krakowie wielokrotnie. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie sierz. szt. Piotr Szpiech powiedział w rozmowie z Gazeta.pl, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie złożyło zgłoszenie dotyczące kilkunastu aktów wandalizmu związanych z wybrudzeniem fekaliami automatów biletowych. MPK pisało o tym także na Facebooku.

Policja prowadzi czynności w tej sprawie. Przedstawiciel krakowskiej policji zauważył, że pociągnięcie sprawców lub sprawcy do odpowiedzialności to kwestia czasu. Fala fekalnego wandalizmu to w Krakowie nowa sprawa. Sierz. szt. Piotr Szpiech nie pamięta, aby we wcześniejszych latach zgłaszano podobne przypadki.

Więcej o: