Fala fekalnego wandalizmu w Krakowie. Seryjny wandal wybrudził bankomat i automaty do biletów

W Krakowie po raz kolejny doszło do nietypowego aktu wandalizmu. Nieznany dotąd sprawca wybrudził fekaliami jeden z bankomatów przy Muzeum Narodowym. Podobne incydenty odnotowało krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które musiało wyczyścić kilkanaście automatów biletowych, wybrudzonych brązową substancją.

O ubrudzonym bankomacie w Krakowie pisze lovekrakow.pl. Jedna z czytelniczek portalu przesłała redakcji zdjęcie, które pokazuje, że wandal wybrudził brązową mazią cały panel numeryczny maszyny. Informację o incydencie potwierdziła w rozmowie z "Super Expressem" Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży firmy Euronet Polska, do której należy bankomat.

- Zgłoszenie o zabrudzonym bankomacie w Krakowie otrzymaliśmy 20 lutego, jeszcze tego samego dnia urządzenie zostało wyczyszczone. Nie odnotowaliśmy więcej zgłoszeń dotyczących podobnych aktów wandalizmu - powiedziała Ewa Miziołek.

Wandale rozsmarowują fekalia na automatach do biletów. Sprawą zajmuje się policja

W ostatnich dniach podobne incydenty zdarzały się w Krakowie wielokrotnie. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie sierz. szt. Piotr Szpiech powiedział w rozmowie z Gazeta.pl, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie złożyło zgłoszenie dotyczące kilkunastu aktów wandalizmu związanych z wybrudzeniem fekaliami automatów biletowych. MPK pisało o tym także na Facebooku.

Policja prowadzi czynności w tej sprawie. Przedstawiciel krakowskiej policji zauważył, że pociągnięcie sprawców lub sprawcy do odpowiedzialności to kwestia czasu. Fala fekalnego wandalizmu to w Krakowie nowa sprawa. Sierz. szt. Piotr Szpiech nie pamięta, aby we wcześniejszych latach zgłaszano podobne przypadki.

Więcej o:
Komentarze (77)
Fala fekalnego wandalizmu w Krakowie. Seryjny wandal wybrudził bankomat i automaty do biletów
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 26 razy 22

  Suweren pisowski dał wyraz dezaprobaty bankom mówiącym w obcych językach.

 • pan.szklanka

  Oceniono 27 razy 21

  Na posiedzeniu rady krajowej Prawa i Sprawiedliwości będzie trzeba posłów uczulić, żeby nie smarowali fekaliami ław opozycji, a przynajmniej nie przy włączonych kamerach. Znowu będzie, że przepisy były nieprecyzyjne...

 • ferrment

  Oceniono 20 razy 18

  Po prostu ktoś jest chory psychicznie. Trzeba go namierzyć i przymusowo leczyć.

 • remo29

  Oceniono 20 razy 18

  Swoją drogą ile to trzeba zachodu, żeby w taką piździcę zdjąć gacie, narobić, potem wziąć ten towar do ręki i smarować nim po ścianach... Ktoś ma bardzo dużo czasu, powinien w pomarańczowym wdzianku wyzbierać wszystkie psie i ptasie gówna, a jest tego w KRK sporo.

 • superpolpol

  Oceniono 22 razy 16

  Suweren osrał bankowość? Należało mu się coś?

 • stefffon

  Oceniono 21 razy 13

  kampania Dudy się rozkręca

 • tomasz.rze

  Oceniono 12 razy 12

  A, bo, Panie kochany... drożyzna jest taka, że pieniądze są g warte.

 • face42

  Oceniono 13 razy 11

  zasrany Kraków?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX