Niedziele handlowe 2020. Czy 1 marca wypada niedziela handlowa?

Wprowadzony w 2018 roku zakaz handlu przede wszystkim dotyczy dużych sklepów i centrów handlowych, które zatrudniają największą liczbę pracowników. Od 2020 roku zakaz handlu jest jeszcze bardziej restrykcyjny, a niedzielne zakupy mamy szansę zrobić maksymalnie siedem razy w roku.

>> Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach >>

Zobacz wideo

Od 2020 roku niedziela handlowa będzie na pewno wypadać w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. Dodatkowo niedziele handlowe mogą być wyznaczone w ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 1 marca sklepy będą otwarte?

W niedzielę 1 marca nie wypada niedziela handlowa. Terminy kolejnych niedziel bez zakazu handlu w 2020 roku wyznaczone zostały: 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku

W marcu we wszystkie niedziele zamknięte będą centra handlowe i duże sklepy. Zakupy będzie można robić jedynie w placówkach, których nie obowiązuje ustawa o zakazie handlu, czyli m.in. w aptekach, kawiarniach, stacjach benzynowych, sklepach pełniących funkcje placówki pocztowej oraz sklepach prowadzonych przez właścicieli i ich rodzinę.

Więcej o:
Komentarze (21)
Niedziele handlowe 2020. Czy 1 marca wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • ksrobak2000

  Oceniono 8 razy 2

  Jak ja czekałem na ten artykuł. Teraz już jestem spokojny.

 • menanocetus łagodny

  Oceniono 10 razy 2

  Treść znana na pamięć werdykt również. Brak jednak informacji czy nasza ławka pod Lidlem naprzeciwko została pomalowana zgodnie z obietnicą kasjerki pani Joli( ostatnio modne imię) czy też nie!!.

 • dante_waw

  Oceniono 7 razy 1

  Na calym swiecie moze szalec koronawirus... najwazniejsze ze co czwartek jest kultowy artykul :)

  Dopóki gazeta.pl bedzie publikowac te bzdury... bede spokojny... to jeszcze nie armagedon...

 • Jacek Jacek

  Oceniono 5 razy 1

  Czekanie na tą informację-czyli tradycja nowa, jak Kewin w święta...

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy 1

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Przeczytaj również: >>> Co zrobi Jarosław Kaczyński, żeby Lechia Gdańsk nie została mistrzem...

  Adam Jezierski

 • gienia4

  Oceniono 9 razy 1

  Jest, hurra !
  Teraz wiem jak żyć...

 • kukwas45

  0

  Po co to pisać-przecież wiadomo,że zabrali niedziele handlowe,aby lecieć do koscioła.Uwaga na spotkania w tłumie osób zakażonych.

 • c.t.k

  Oceniono 4 razy 0

  NPK, proszę wyjaśnij: 15 listopada 2019 roku powołano "Ministerstwo Klimatu". Czy to aby nie dlatego, nie było śniegu w tym roku?. W myśl zasady, że za co się nie wezmą, to wszystko s3.14erdolą?.

 • jakuz3

  Oceniono 3 razy -1

  A co z 18.03.? Niewygodna data dla władzy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX