Niedziele handlowe 2020. Czy 1 marca wypada niedziela handlowa?

Wprowadzony w 2018 roku zakaz handlu przede wszystkim dotyczy dużych sklepów i centrów handlowych, które zatrudniają największą liczbę pracowników. Od 2020 roku zakaz handlu jest jeszcze bardziej restrykcyjny, a niedzielne zakupy mamy szansę zrobić maksymalnie siedem razy w roku.

>> Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach >>

Zobacz wideo

Od 2020 roku niedziela handlowa będzie na pewno wypadać w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. Dodatkowo niedziele handlowe mogą być wyznaczone w ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 1 marca sklepy będą otwarte?

W niedzielę 1 marca nie wypada niedziela handlowa. Terminy kolejnych niedziel bez zakazu handlu w 2020 roku wyznaczone zostały: 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia.

Niedziele handlowe w 2020 roku

W marcu we wszystkie niedziele zamknięte będą centra handlowe i duże sklepy. Zakupy będzie można robić jedynie w placówkach, których nie obowiązuje ustawa o zakazie handlu, czyli m.in. w aptekach, kawiarniach, stacjach benzynowych, sklepach pełniących funkcje placówki pocztowej oraz sklepach prowadzonych przez właścicieli i ich rodzinę.

Więcej o: