Wójt gminy Zgierz brutalnie pobita. Jej syn usłyszał zarzuty. Stan kobiety się pogorszył

W sobotę wójt gminy Zgierz Barbara Karczmarek trafiła do szpitala w stanie ciężkim. Śledczy od początku podejrzewali, że doszło do pobicia, teraz wiadomo to już na pewno. Prawdopodobnym sprawcą miał być syn kobiety.

Są prokuratorskie zarzuty dla 34-letniego syna wójt gminy Zgierz Barbary Kaczmarek. - Mężczyzna został zatrzymany w związku z prawdopodobnym pobiciem kobiety - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Mężczyzna - jak informuje Polsat News - złożył obszerne wyjaśnienia i nie przyznaje się do winy. 

Jak powiedział, syn wójt gminy Zgierz usłyszał zarzuty w związku z pobiciem swojej matki i spowodowania u niej "ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w postaci choroby realnie zagrażającej życiu". Jest to zbrodnia, zagrożona karą pozbawienia wolności od trzech do piętnastu lat. Rzecznik dodał, że kobieta jest w stanie krytycznym, a z oceny dokonanej przez biegłego, wynika w sposób niebudzący wątpliwości, że uraz którego doznała, jest skutkiem pobicia. Barbara Kaczmarek ma m.in. poważne obrażenia mózgu. Prokurator Krzysztof Kopania poinformował że stan zdrowia kobiety niestety się pogorszył.

Twierdził, że znalazł matkę nieprzytomną

W nocy z piątku na sobotę 34-letni syn kobiety zadzwonił na pogotowie i poinformował, że odnalazł matkę nieprzytomną w łóżku i przystępuje do reanimacji. Jak mówił później rzecznik prokuratury, w mieszkaniu widoczne były liczne ślady krwi. 

W Parafii Przemienienia Pańskiego i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrówce Wielkiej odprawiono przed południem mszę świętą w intencji powrotu do zdrowia Barbary Kaczmarek. Przybyli na nią licznie mieszkańcy Dąbrówki Wielkiej, ale też samorządowcy i politycy z powiatu zgierskiego którzy z wójt gminy Zgierz współpracowali.

Przemoc domowa - szukasz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

>>> Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (156)
Wójt gminy Zgierz brutalnie pobita. Jej syn usłyszał zarzuty. Stan kobiety się pogorszył
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 79 razy 55

  Niebieska linia bez dotacji rządu PiS. Cóż tu więcej dodawać. Do tego koloratki mówiące o dźwiganiu krzyża. I nieszczęście gotowe. Ludzie się wstydzą zgłosić gdziekolwiek, że członek rodziny jest agresywny. Że za ścianą dziecko płacze całymi godzinami. Bo wstyd donosić? Wstyd to nie reagować na krzywdę. To jest prawdziwy wstyd. Nasz wspólny.

 • czechy11

  Oceniono 53 razy 45

  Przecież przemocy domowej nie ma jak rzecze Ziobro i PiSktóry okradł organizacje pomagające ofiarom przemocy rozdając kasę na kumpli. Może PiSowcy teraz zmienia zdanie patrząc na stan wójt z PiSu!!!

 • bjuras

  Oceniono 35 razy 25

  Że też tak ogromne nieszczęście dosięgło wzorową pisowską rodzinę, bardzo religijną na dodatek.

 • ruter77

  Oceniono 22 razy 18

  Tragedia pewnie syn miał problemy psychiczne ale w Polsce dostać się do psychiatry bardzo trudno.

 • bzdoru_z_komory

  Oceniono 15 razy 15

  Szeregowy poseł powiedział, że nie pochwala ale rozumie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX