Pogoda. IMGW ostrzega przed bardzo silnym wiatrem. Na Śnieżce nawet 220 km/h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. Wiatr w porywach może osiągać prędkość nawet do 110 kilometrów na godzinę.

W znacznej części kraju wydano ostrzeżenia meteorologiczne. Obowiązują one w południowej i zachodniej części Polski, na całym Pomorzu oraz w północnej części województwa podlaskiego. Ostrzeżenia wyższego, drugiego stopnia w skali trzystopniowej wydano dla północnej części województwa zachodniopomorskiego, południowych części województw lubuskiego, wielkopolskiego i łódzkiego oraz całych województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Z kolei Karkonoski Park Narodowy ostrzega na Twitterze przed wychodzeniem w taką pogodę w góry. - Na Śnieżce porywy wiatru osiągają 130 km/h, a dziś po południu może wiać w porywach nawet 220 km/h. Prosimy wziąć to pod uwagę przy planowaniu górskich wycieczek - informuje KPN. 

Ostrzeżenia drugiego stopnia wydawane są, gdy przewidywane jest wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Ostatnie z obecnie obowiązujących ostrzeżeń wygasają jutro o godzinie 9. 

>>> Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny". Więcej w naszym materiale wideo:

Zobacz wideo

312 interwencji strażaków w związku z silnym wiatrem

Tymczasem od soboty strażacy w Polsce interweniowali 312 razy w związku z silnym wiatrem. Jak powiedział Polskiemu Radiu rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak, wichury objęły wiele regionów kraju.

"Najwięcej interwencji, bo prawie 50 odnotowali strażacy na Pomorzu Zachodnim, również dużo działań przeprowadzono w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. Działania strażaków polegały przede wszystkim na usuwaniu setek połamanych i powalonych przez wichurę drzew, które w wielu miejscach tarasowały ulice, drogi oraz szlaki kolejowe" - poinformował st. bryg. Paweł Frątczak.

Więcej o:
Komentarze (10)
Pogoda. IMGW ostrzega przed bardzo silnym wiatrem. Na Śnieżce nawet 220 km/h
Zaloguj się
 • cmok_wawelski

  Oceniono 1 raz 1

  Na opolszczyznie drzewa wali, garaze blaszaki zabiera i samochody niszczy. Na razie nikt nie zginal ale straty materialne sa znaczne.
  (Noc 23/24-2-2020)

 • soap2

  Oceniono 1 raz 1

  Dzisiaj turyści to już raczej 220km/h na A4, bo koniec ferii i trzeba w 3h dojechać do stolicy.

 • ghs blar

  Oceniono 3 razy 1

  Ooo. Warun dla Szpilki. Szykuj azora!

 • jasmil82

  Oceniono 2 razy 0

  Fajnie że ostrzegają, tyle że wichury były wczoraj, a piszecie o tym dzisiaj. Dzisiaj na razie praktycznie nie ma wiatru :D.

 • derp973

  Oceniono 10 razy -4

  A JP Morgan, jeden z twórców "kryzysu ekonomicznego świata" w 2008 - który nota bene ciągnie się po dziś dzień, ujawnił "tajny raport", że zbliża się "katastrofa ekologiczna" i "apokalipsa", jeśli nie wprowadzi się mocniejszego podatku od CO2 :DDD Wiecie, jeśli nie będziemy płacić podatków od energii, oddychania, przemieszczania się, to wszyscy umrzemy :DDDDDDDDDD tak ustalili miliarderzy z Davos, którzy kłamali, okradali i okradają fundusze emerytalne, dają pożyczki na zbrojenia różnym dziwnym grupom, piorą pieniądze meksykańskim kartelom narkotykowym, są właścicielami większości mediów, mają po 50 wielomilionowych prywatnych rezydencji, po kilka prywatnych samolotów, albo całe linie lotnicze, drukują pieniądze i dają "kredyty" z lichwiarskimi kombinacjami, spekulują walutami itd.... xDDDDDD

  Https://wyborcza.pl/7,75399,25720742,wyciekl-raport-jp-morgan-kryzys-klimatyczny-to-zagrozenie.html

  nawet gó... wybiórcze o tym pisze co ciekawe artykuł nie był wcześniej ukryty za paywallem.

  na szczęście są wolne media, na których można nawet calusieńki raport przeczytać. oczywiście oparty na "oficjalnych", sfałszowanych o czym wiemy z afery "climategate", danych statystycznych 

  Https://www.zerohedge.com/markets/human-race-could-go-extinct-jpmorgan-fearmongers-climate-change-impact-leaked-report

 • derp973

  Oceniono 9 razy -5

  Halny w górach! A jak zapłacę JP Morgan i elitom z Davos podatek od CO2, wykupię akcyzę na emisje, to wyłączą wiatr? :D To może od razu dopłacę JP Morgan więcej żeby i sztormy wyłączyli :DDDDDD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX