Poznań. Groźna sytuacja na budowie. Robotnik zawisł na krawędzi betonowej płyty. Wszystko przez wiatr

Groźna sytuacja na budowie w Poznaniu. Silny podmuch wiatru uniósł betonową płytę, na krawędzi której zawisł pracownik firmy budowlanej. Kilka chwil później musiał z niej zeskoczyć z wysokości kilku metrów.

Nagranie ze zdarzenia pojawiło się w internecie. Widać na nim, jak na krawędzi betonowej płyty transportowanej przez dźwig wisi mężczyzna, który po kilku sekundach skacze na ziemię z wysokości kilku metrów. 

 

Fakt.pl podaje, że do zdarzenia doszło 21 lutego tego roku na placu budowy inwestycji "Nowy Rynek" w Poznaniu. - W wyniku nagłego i silnego podmuchu wiatru jedna z transportowanych płyt została gwałtownie uniesiona wraz z przytrzymującym ją w tym momencie pracownikiem budowy. Dzięki szybkiej reakcji kierującego dźwigiem udało się uniknąć poważnego wypadku - informuje, cytowany przez portal Rafał Buława z firmy Skanska.

Po zdarzeniu firma wysłała pracownika na profilaktycznie badania do szpitala, choć ten nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Po nich zakończeniu okazało się, że nic mu nie jest. Od firmy dostał dodatkowy dzień wolny. 

Więcej o: