Nad Polskę nadciąga tzw. nurkujący niż. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. W górach nawet 180 km/h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. W górach podmuchy mogą osiągnąć nawet do 180 km/h, a na Bałtyku sztorm.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w niedzielę nad Polskę z terenu Niemiec nadejdzie wtórny ośrodek niżowy, tak zwany nurkujący niż. IMGW ostrzega, że wywoła on bardzo silne i gwałtowne powiewy wiatru, które odczuwalne będą w całym kraju. 

Pogoda. IMGW ostrzega przed bardzo silnym wiatrem

Jak przekazało IMGW, "od Dolnego Śląska po Podkarpacie porywy wiatru sięgać będą 110 km/h, a w wyższych partiach gór prędkość może wzrosnąć do 180 km/h." W związku z sytuacją należy spodziewać się wydania ostrzeżeń nawet trzeciego, najwyższego stopnia. IMGW apeluje o śledzenie komunikatów pogodowych i ostrzeżeń na stronach serwisu meteorologicznego Instytutu oraz na Twitterze i Facebooku.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega także przed silnym wiatrem na północy polski. Wzdłuż wybrzeża i w Trójmieście może wiać z prędkością do 90 km/h. 

Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW w Gdyni wydało dla Pomorza ostrzeżenie pierwszego stopnia. Spodziewany jest gwałtowny wzrost poziomu wody. Synoptycy przewidują lokalne przekroczenia stanów ostrzegawczych wody głównie w rejonie Zatoki Gdańskiej.

Czytaj także: Tragiczny finał poszukiwań dwóch polskich taterników na Słowacji. Znaleziono ich ciała

>>> Huragan Dorian. Naukowcy na pokładzie łowców huraganów wlecieli w oko żywiołu. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: