Apel Muzeum Auschwitz do szefa Amazona. "Nienawistna propaganda nazistowska jest dostępna w sprzedaży"

Muzeum Auschwitz zaapelowało do Amazona o usunięcie z oferty książek z nazistowską propagandą. Na stronach internetowych sklepu sprzedaje się bowiem m.in. prace Juliusa Streiche, organizatora pogromów Żydów.
Zobacz wideo

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau zwróciło się do Jeffa Bezosa, szefa Amazona, aby ze sklepu usunięto książki z nazistowską propagandą. Jak podkreśliło, wśród autorów znajduje się organizator pogromów antyżydowskich Julius Streiche. W Norymberdze nazista został skazany na karę śmierci za zbrodnie przeciw ludzkości. Stracono go w 1946 roku.

Nienawistna, zjadliwie antysemicka propaganda nazistowska jest dostępna w sprzedaży nie tylko na Amazon UK. Książki autorów takich jak Julius Streicher można znaleźć również na Amazon i Amazon DE. Takie książki należy natychmiast usunąć

- napisało na Twitterze Muzeum Auschwitz.

"Nie ma miejsca na elektronicznych półkach na nazistowską propagandę"

Do apelu Muzeum Auschwitz przyłączyła się brytyjska organizacja charytatywna Holocaust Educational Trust.

Nie ma miejsca na elektronicznych półkach z książkami w naszym kraju na nazistowską propagandę. Wzywamy Amazon Uk, aby usunął nazistowską propagandę, którą ma w sprzedaży

- napisała organizacja na Twitterze.

Przypomnijmy, że w grudniu 2019 roku Muzeum Auschwitz apelowało do Amazona o wycofanie z oferty ozdób świątecznych, podkładek pod mysz i otwieraczy do butelek ze zdjęciami z obozu koncentracyjnego. Sklep internetowy usnął wówczas te produkty. 

Czytaj więcej: "Ozdoby świąteczne" ze zdjęciami obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Amazon usunął produkty

Więcej o:
Komentarze (108)
Apel Muzeum Auschwitz do Amazona. "Nienawistna propaganda nazistowska jest dostępna w sprzedaży"
Zaloguj się
 • aietes

  Oceniono 39 razy 17

  Der Stuermer przetrwał pod postacią tvp, polskiego radia, sieci, wpolityce, gazety polskiej, trwam, niedzieli, IPN, MKiDN, itd. Wszystkie ogłupiają, szkalują, pomawiają, insynuują, sieją nienawiść, są niebezpieczne dla narodu.

 • hihot.md

  Oceniono 17 razy 11

  Antysemici: Bubel, Bezos, Belzebub Toruński...

 • ggchmiel

  Oceniono 11 razy 7

  Niestety, "Nienawistna propaganda nazistowska jest dostępna w sprzedaży" nie jest prawdą. Ona jest dostępna w TVPiS i za nią sami płacimy!

 • kondziu70

  Oceniono 17 razy 7

  Gościa Niedzielnego Szczerbca i inne szmatlawce międzywojnia bez żadnego problemu można kupić na Allegro...reprinty udostępni każda większa biblioteka w Wolsce

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 17 razy 7

  Ale co pisowskie polactwo ma do nienawistnej propagandy względem Żydów?
  Znów pis-polactwo wyskoczyło przed szereg? Czy tylko ja wyczuwam znów kłopoty?

 • aietes

  Oceniono 8 razy 6

  Ustawa kagańcowa to inna wersja ustaw norymberskich., ludobójcza. rząd,,pis,,onr, Sejm są opanowane przez antysemitów,, dla ktorych Eligiusz Niewiadomski jest bohaterem.

 • misiek.bogiem

  Oceniono 10 razy 6

  No i taki porządek mi się podoba - zamiast legislacyjnie ograniczać wolność słowa jest list otwarty do współ-/właściciela dużego wydawnictwa, w którym apeluje się o zniesienie dystrybucji wybranej pozycji. Jeżeli argumenty przekonają, jak - mam nadzieję - w tym wypadku, taka książka zostanie wycofana ze sprzedaży w prywatnym przedsiębiorstwie i zmniejszy się jej wpływ na społezceństwo. Jednocześnie uważam, że wolność słowa jest wartością nadrzędną własności prywatnej i wyższą niż prawo nie bycia obrażanym w jakiejkolwiek sferze - rasy, wyznania, narodowości… Więcej dobrego dało uwolnienie Mein Kampf do domeny publicznej w 2016(?) r. powodując możliwość swobonej krytyki i piętnowania zawartych tam ideologicznych czupiradeł.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 2 razy 2

  A co z nienawistną propagandą nazizmu ww REALU? Choćby dzieiejszy marsz nazioli w B?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX