Apel Muzeum Auschwitz do szefa Amazona. "Nienawistna propaganda nazistowska jest dostępna w sprzedaży"

Muzeum Auschwitz zaapelowało do Amazona o usunięcie z oferty książek z nazistowską propagandą. Na stronach internetowych sklepu sprzedaje się bowiem m.in. prace Juliusa Streiche, organizatora pogromów Żydów.
Zobacz wideo

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau zwróciło się do Jeffa Bezosa, szefa Amazona, aby ze sklepu usunięto książki z nazistowską propagandą. Jak podkreśliło, wśród autorów znajduje się organizator pogromów antyżydowskich Julius Streiche. W Norymberdze nazista został skazany na karę śmierci za zbrodnie przeciw ludzkości. Stracono go w 1946 roku.

Nienawistna, zjadliwie antysemicka propaganda nazistowska jest dostępna w sprzedaży nie tylko na Amazon UK. Książki autorów takich jak Julius Streicher można znaleźć również na Amazon i Amazon DE. Takie książki należy natychmiast usunąć

- napisało na Twitterze Muzeum Auschwitz.

"Nie ma miejsca na elektronicznych półkach na nazistowską propagandę"

Do apelu Muzeum Auschwitz przyłączyła się brytyjska organizacja charytatywna Holocaust Educational Trust.

Nie ma miejsca na elektronicznych półkach z książkami w naszym kraju na nazistowską propagandę. Wzywamy Amazon Uk, aby usunął nazistowską propagandę, którą ma w sprzedaży

- napisała organizacja na Twitterze.

Przypomnijmy, że w grudniu 2019 roku Muzeum Auschwitz apelowało do Amazona o wycofanie z oferty ozdób świątecznych, podkładek pod mysz i otwieraczy do butelek ze zdjęciami z obozu koncentracyjnego. Sklep internetowy usnął wówczas te produkty. 

Czytaj więcej: "Ozdoby świąteczne" ze zdjęciami obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Amazon usunął produkty

Więcej o: