Łódzkie. Wójt Zgierza została dotkliwie pobita. Jej stan jest bardzo ciężki

Wójt gminy Zgierz w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Biegły ocenił, że jej obrażenia wskazują na pobicie. Zatrzymano 34-letniego syna kobiety.

Jak podaje Radio Łódź, Barbara Kaczmarek, wójt gminy Zgierz (woj. łódzkie) została dotkliwie pobita. Kobieta trafiła w piątek wieczorem do szpitala. Stan 58-latki jest bardzo ciężki. Ma, między innymi, poważne obrażenia mózgu. Jest nieprzytomna.

Syn przekazał informację, że odnalazł matkę nieprzytomną w łóżku. W szpitalu stwierdzono uraz głowy. Po otrzymaniu tej informacji niezwłocznie przystąpiliśmy do wyjaśniania sprawy. Biegły ocenił, że obrażenia te są prawdopodobnie konsekwencją pobicia

- powiedział w rozmowie z Radiem Łódź Krzysztof Kopania, rzecznik prokuratury okręgowej w Łodzi. Policjanci zatrzymali 34-letniego syna kobiety. Trwają oględziny w miejscu, w którym kobieta mieszka i ustalanie okoliczności zdarzenia.

Barbara Kaczmarek jest wójtem gminy Zgierz od 2014 roku. Jest pierwszą kobietą, która została wybrana na to stanowisko w gminie.

>>> Sprawcy pobicia w Dąbrowie Górniczej poszukiwani. Policja publikuje nagranie z monitoringu. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: