Rybnik. Policjant grupy SPEED pieszo dogonił pijanego kierowcę [WIDEO]

W Rybniku 43-latek jadący motorowerem próbował uciec policji. Jeden z policjantów dogonił go pieszo. Okazało się, że mężczyzna miał dwa promile alkoholu w organizmie. Rybniccy policjanci pokazali w internecie film ze zdarzenia, na którym pochwalili się też innymi sukcesami.

43-letni motorowerzysta w Rybniku chciał uciec przed radiowozem. Wjechał więc na leśną drogę. Policjanci z grupy SPEED nie mogli ominąć szlabanu samochodem, więc zaczęli gonić uciekiniera pieszo. Złapali go po pięciu minutach. Okazało się, że 43-latek miał dwa promile alkoholu w organizmie, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Komenda Miejska Policji w Rybniku zamieściła nagranie z pościgu za pijanym kierowcą (ok.0:58):

Zobacz wideo

111 km/h w terenie zabudowanym

Inny pijany kierowca uwieczniony na powyższym filmie wpadł w ręce policjantów w Czerwionce-Leszczynach (miasto w powiecie rybnickim). 37-latek kierował jaguarem, i miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas jazdy z dużą prędkością wyprzedzał inne pojazdy w niedozwolonych miejscach. Pijani kierujący odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie.

Pozostali dwaj kierowcy byli trzeźwi. 47-latek za kierownicą mercedesa poruszał się z prędkością 111 km/h na drodze w terenie zabudowanym, na której obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy oraz ukarali go mandatem. Natomiast w Dąbrowie Górniczej 39-letni kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi. Sprawca również został ukarany mandatem.

Więcej o: