Rybnik. W czasie rozprawy napadł na sędzię. Spędzi dwa miesiące w areszcie

Mężczyzna, który zaatakował sędzię Sylwię Rehlis podczas rozprawy w sądzie w Rybniku spędzi dwa miesiące w areszcie. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Gliwicach.

Jak podaje RMF24 za Polską Agencją Prasową, sąd w Gliwicach uwzględnił wniosek tamtejszej prokuratury o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, który w czwartek podczas rozprawy w Rybniku napadł na sędzię. 39-latek spędzi dwa miesiące w areszcie.

W piątek wieczorem mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora. Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny ataku.

Czytaj także: Wiceminister sprawiedliwości kpi z napaści na sędzię w Rybniku. "Był nożyk do obierania ziemniaków"

Rybnik. Atak na sędzię

W czwartek w Sądzie Rejonowym w Rybniku 39-letni podsądny napadł na sędzię Sylwię Rehlis podczas rozprawy. Jak poinformowało Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", mężczyzna "przeskoczył przez stół sędziowski uderzył ją w pięścią w okolice obojczyka, a następnie skopał". Napastnik został obezwładniony przez protokolanta i ochroniarzy. Policja ustaliła, że przyniósł do sądu niewielki nóż, ale zmuszony był oddać go do depozytu, gdy zapiszczały bramki.

Po zdarzeniu na 39-latka nałożono karę pozbawieniem wolności na okres 14 dni na podstawie art. 49 Ustawy o ustroju sądów powszechnych, który mówi o naruszeniu powagi, spokoju, porządku czynności sądowych.

>>> Tomczyk: PiS przejmuje sądy, żeby przed nimi nie odpowiadać. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: