Zimy już nie będzie, za to wiosna da nam popalić. Burze, tornada i nawet 27 stopni

Do końca kalendarzowej zimy możemy spodziewać się coraz wyższej temperatury, a wiosna, gdy już nadejdzie, przypominać będzie lato - informuje amerykański portal pogodowy AccuWeather, ktory opublikował długoterminową prognozę pogody na wiosnę 2020 dla Europy, w tym Polski. Choć ciepła pogoda może wydawać się atrakcyjna, tej wiosny prawdopodobnie nawiedzą nas niebezpieczne zjawiska takie jak gwałtowne burze, tornada i susze.

Portal pogodowy AccuWeather publikuje prognozy długoterminowe na kolejne pory roku. Choć należy podchodzić do nich z dystansem, dostarczają one najlepszych dostępnych informacji dla wszystkich tych, którzy już chcą wiedzieć, jaka pogoda czeka nas w najbliższych miesiącach.

Wiosna będzie upalna niczym lato

W całej Europie utrzymywać będzie się cieplejsza aura odpowiedzialna za brak białej zimy w tym roku. Nadchodząca wiosna będzie ciepła, a momentami nawet upalna. Przedłużające się ciepło powoduje wczesne pączkowanie i wzrost stężenia pyłków. Dlatego alergicy powinni przygotować się na wcześniejsze rozpoczęcie sezonu.

Portal tvnmeteo.pl potwierdza, że tegoroczny marzec w stanowczej większości Europy przyniesie wysokie wartości na termometrach.- Jeżeli prognoza się sprawdzi, to odchylenie temperatury w marcu będzie wynosić nawet do +3 stopni Celsjusza - tłumaczył prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. Oznacza to, że będzie średnio o 3 stopnie cieplej niż zazwyczaj.

Wysokiej temperaturze tej wiosny mają towarzyszyć gwałtowne zjawiska atmosferyczne, takie jak burze, wichury i tornada. Niebezpiecznie ma być zwłaszcza w kwietniu i maju. Dotyczyć będzie to szczególnie północnego zachodu Polski.

Prawdopodobne są również susze spowodowane wysoką temperaturą. "W maju możliwe są dni z temperaturą 27 C lub wyższą od Warszawy do Mińska i Kijowa" - pisze portal AccuWeather.

Więcej o:
Komentarze (177)
Zimy już nie będzie, za to wiosna da nam popalić. Burze, tornada i nawet 27 stopni
Zaloguj się
 • jaja-kaczora

  Oceniono 50 razy 32

  wybitny znawca klimatu, nasz szczerbaty Naczelnik TYSIONCLECIA powiedzial po bohaterskim zrobieniu kolejnej bohaterskiej kupy, ze Ocieplenia Klimatu w Polsce NI MA. A ta cala HISTERIA to wszystko spisek EKOLOGISTOW, ekoterrorystow, lewactwa, Donalda Tuska i Grety Thunberg! Skomentowal to WIELKIE wydarzenie furman Otto z Tworkowa

 • jozbieszczad

  Oceniono 53 razy 19

  To ten sam portal ,który mówił o tegorocznej zimie to :

  Co więcej metrolodzy z portalu AccuWeather mówią o „atakach syberyjskiego mrozu” na Europę wschodnią i Wielką Brytanię. Informacje o zimowej „apokalipsie” potwierdza zespół ekspertów ds. Klimatu z University College London. Przewidują oni, że zamarznięte arktyczne powietrze może spłynąć do Wielkiej Brytanii i Europy. Twierdzą oni, że tak zwana „Bestia ze Wschodu”, zimna fala powietrza, oficjalnie nazwana „Antycyclone Hartmut”, która spustoszyła Wielką Brytanię i zabiła 17 osób w 2018 roku, może się powtórzyć również w tym roku. W tym roku możemy spodziewać się regularnego spadku temperatury dużo poniżej 20 st. na minusie, nawet blisko 30!
  otopress.pl/2019/09/09/pogoda-zima-snieg-polska/

 • a100

  Oceniono 30 razy 18

  Podobno Kaczyński to geniusz polityczny. A to zrobił z Ojczyzną wygląda jak zapasy w gnojowicy. Bandytyzm polityczny. Ot cały geniusz tej kanalie z objawami ciężkiej socjopatìi.

 • bjuras

  Oceniono 14 razy 14

  Nie będą nam w obcych językach mówić, jaką mamy mieć wiosnę! D..a z M...łuszem wiedzą lepiej, jak będzie i najważniejsze że suweren im wierzy. A że plony rolne i ogrodnicze będą drogie? To tylko chwilowy wzrost cen - tak długopis inteligentnemu suwerenowi tłumaczy.

 • koment22

  Oceniono 20 razy 12

  Nie przypominam sobie zimy, abym nie widział śniegu. Jest to pierwsza taka zima, a jestem z południowego Mazowsza. Raz tylko poprószyło delikatnie, ale bez efektu na ziemi. Za chwilę będzie wiosna i co ? Już nie będzie śniegu ?

 • babcia47

  Oceniono 11 razy 9

  Pod jednym względem amerykanie się nie pomylili, to była zima trzydziestolecia przynajmniej u mnie, południowy zachód. Temperatury ujemne: najwyżej w nocy i w pobliżu zera, śnieg: widziałam 2 razy, pierwszy przez 5 minut, stopniał zanim doleciał do ziemi, drugi raz stanęło trochę ale po pół godzinie nie było śladu.

 • only.win7

  Oceniono 21 razy 9

  Katastrofa klimatyczna za rogiem, a kaczyński przemysłowo wycina lasy żeby mieć na faszo-kato-populizm. Dlaczego żaden dziennikarz śledczy nie zajmuje się masowym wycinaniem lasów od 2015? Są miejsca gdzie można okolicy nie poznać, w 2015 był las, a teraz nic, pustynia po horyzont.

 • rozterka47

  Oceniono 11 razy 9

  całą zimę przechodziłam w zamszowych półbutach , taka to "zima"

 • kixx

  Oceniono 22 razy 8

  nawet 27 stopni w maju?
  burze majowe?
  niesamowite...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX