Zimy już nie będzie, za to wiosna da nam popalić. Burze, tornada i nawet 27 stopni

Do końca kalendarzowej zimy możemy spodziewać się coraz wyższej temperatury, a wiosna, gdy już nadejdzie, przypominać będzie lato - informuje amerykański portal pogodowy AccuWeather, ktory opublikował długoterminową prognozę pogody na wiosnę 2020 dla Europy, w tym Polski. Choć ciepła pogoda może wydawać się atrakcyjna, tej wiosny prawdopodobnie nawiedzą nas niebezpieczne zjawiska takie jak gwałtowne burze, tornada i susze.

Portal pogodowy AccuWeather publikuje prognozy długoterminowe na kolejne pory roku. Choć należy podchodzić do nich z dystansem, dostarczają one najlepszych dostępnych informacji dla wszystkich tych, którzy już chcą wiedzieć, jaka pogoda czeka nas w najbliższych miesiącach.

Wiosna będzie upalna niczym lato

W całej Europie utrzymywać będzie się cieplejsza aura odpowiedzialna za brak białej zimy w tym roku. Nadchodząca wiosna będzie ciepła, a momentami nawet upalna. Przedłużające się ciepło powoduje wczesne pączkowanie i wzrost stężenia pyłków. Dlatego alergicy powinni przygotować się na wcześniejsze rozpoczęcie sezonu.

Portal tvnmeteo.pl potwierdza, że tegoroczny marzec w stanowczej większości Europy przyniesie wysokie wartości na termometrach.- Jeżeli prognoza się sprawdzi, to odchylenie temperatury w marcu będzie wynosić nawet do +3 stopni Celsjusza - tłumaczył prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. Oznacza to, że będzie średnio o 3 stopnie cieplej niż zazwyczaj.

Wysokiej temperaturze tej wiosny mają towarzyszyć gwałtowne zjawiska atmosferyczne, takie jak burze, wichury i tornada. Niebezpiecznie ma być zwłaszcza w kwietniu i maju. Dotyczyć będzie to szczególnie północnego zachodu Polski.

Prawdopodobne są również susze spowodowane wysoką temperaturą. "W maju możliwe są dni z temperaturą 27 C lub wyższą od Warszawy do Mińska i Kijowa" - pisze portal AccuWeather.

Więcej o: