Litwin próbował porwać dziewczynkę na dworcu w Łodzi. Grozi mu pięć lat więzienia

Mężczyzna, który próbował porwać dziewczynkę na dworcu PKS Łódź-Fabryczna usłyszał zarzut usiłowania pozbawienia wolności - poinformowała Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście. 65-letniemu obywatelowi Litwy grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5. Nie wiadomo jakie były motywy mężczyzny.

Próba porwania miała miejsce 31 stycznia na dworcu PKS Łódź-Fabryczna, około godziny 11. 6-letnia dziewczyna razem z matką zamierzały pojechać stamtąd do znajdującego się poza Łodzią domu.

Próba porwania dziewczynki na dworcu w Łodzi

Uwagę osób na dworcu zwrócił starszy mężczyzna, który obserwował kobietę z dzieckiem, i zaczepiał jej córkę. W pewnym momencie kobieta oddaliła się na chwilę, pozostawiając dziewczynkę na ławce, by sprawdzić połączenia na rozkładzie jazdy. Wówczas mężczyzna podszedł do niej, chwycił ją za rękę i energicznie próbował się z nią oddalić. Dziewczynka zaczęła krzyczeć. Matka natychmiast pobiegła w stronę mężczyzny. Dziewczynka zdołała się wyrwać i do niej podbiec.

Zdarzenie zarejestrowane zostało przez kamery monitoringu. Funkcjonariusze policji zdołali ustalić tożsamość napastnika. Na polecenie prokuratora został on zatrzymany.

W piątek 21 stycznia w Prokuraturze Łódź-Śródmieście przedstawiono mu zarzuty. Na obecnym etapie nie są znane motywy działania 65-latka. Niewątpliwie przed spotkaniem na dworcu nie znał wcześniej kobiety i jej córki. Po przesłuchaniu prokurator podejmie decyzję co do środków zapobiegawczych, w tym co do ewentualnego wniosku o tymczasowe aresztowanie.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?
Więcej o:
Komentarze (51)
Litwin próbował porwać dziewczynkę na dworcu w Łodzi. Grozi mu pięć lat więzienia
Zaloguj się
 • Mr. X

  Oceniono 13 razy 11

  Może by tak redakcja już nie wstawiała zdjęcia z nieistniejącego obiektu.
  Dzisiaj od frontu dworzec Łódź Fabryczna wygląda zupełnie inaczej.

 • heureuse_beauty

  Oceniono 13 razy 9

  Ilustracja starego Dworca Fabrycznego ma oddać czas i miejsce zdarzenia?

 • takaprawda3000

  Oceniono 19 razy 9

  Czemu próba pozbawienia wolności jest wyceniania przez prawo na 5 lat, a usiłowanie zabójstwa samochodem po pijaku lub używkach na 2 lata??

 • Maciej Makarczyk

  Oceniono 13 razy 9

  Czy GW nie ma aktualnego zdjęcia dworca, tak wyglądał kilka lat temu, zdjęcie sugeruje jakiś artykuł historyczny.

 • szklanka_herbaty

  Oceniono 10 razy 8

  Ilustrujecie artykuł zdjęciem dworca, który nawet już nie istnieje. Czy ktoś z redakcji był w Łodzi w przeciągu ostatniej dekady może?

 • adamdura

  Oceniono 7 razy 7

  Dlaczego Gazeta pokazuje nieaktualne (już od dawna) zdjęcie dworca - Łódź Fabryczna? Amatorzy czy kolejna ('' ukryta'') antyreklama Łodzi?

 • mcguirre

  Oceniono 9 razy 7

  To zdjęcie Fabrycznej to sprzed 10 lat. Jak nie macie w redakcji aktualnego to mogę wam podesłać. Za darmo.

 • wichura

  Oceniono 16 razy 6

  Do 5 lat... Ech... Naprawdę potrzeba dramatu, by kara była adekwatna.
  Przecież oczywistym jest, że nie chciał jej zaciągnąć siłą do Disneylandu. Skończyło by się znacznie gorzej, więc kara powinna uwzględniać czyn, do którego zmierzał (tak, wiem - domniemanie niewinności, rozstrzyganie wątpliwości na korzyść etc.). Ale ja tak to widzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX