Do Polski przyleciała kolejna grupa Polaków z chińskiego Wuhan. Przejdą badania

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że do Polski wróciła kolejna grupa Polaków z chińskiego Wuhan, głównego centrum epidemii koronawirusa. Dwie Polski wylądowały w Warszawie i trafiły do zpitala zakaźnego na stołecznej Woli.

 "Wojsko Polskie zrealizowało kolejny transport powietrzny obywateli polskich z chińskiego Wuhan (przez Paryż). Wobec pasażerów zostanie zastosowana taka sama procedura medyczna, jak wobec pierwszej grupy" - czytamy na profilu MON na Twitterze.

Jak podaje RMF FM, do Warszawy z Paryża przyleciały dwie Polski.  Obie kobiety czują się dobrze. W szpitalu zakaźnym na Woli spędzą co najmniej kilka najbliższych dni.

Na początku lutego do Polski wróciła z Wuhan pierwsza grupa Polaków. Trafili oni do szpitala wojskowego we Wrocławiu, gdzie byli sprawdzani pod kątem zarażenia koronawirusem. Po ich przebadaniu ustalono, że wszyscy są zdrowi. W tym tygodniu wszyscy członkowie grupy opuścili szpital.

Zobacz wideo Chiny, koronawirus i tajemnice. Co ukrywa Xi Jinping?

Epidemia koronawirusa trwa

W poniedziałek dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że dotychczas na świecie potwierdzono 70 548 przypadków zakażenia i 1 770 ofiar śmiertelnych wirusa. Zaznaczył, że na razie liczba nowych przypadków koronawirusa spada, ale nie wiadomo, czy taka prawidłowość się utrzyma. - Każdy scenariusz jest nadal możliwy - stwierdził.

Jak dodał, "wydaje się, że nowy koronawirus 2019-nCoV nie jest tak zabójczy jak inne koronawirusy, w tym SARS i MERS". - Wiemy, że ryzyko śmierci wzrasta wraz z wiekiem pacjenta. Stosunkowo niewiele przypadków zakażeń dotyczy dzieci. Potrzebujemy przeprowadzić więcej badań, by dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (29)
Do Polski przyleciała kolejna grupa Polaków z chińskiego Wuhan. Przejdą badania
Zaloguj się
 • rainbow.warrior

  Oceniono 8 razy 8

  Za to za tydzień przyjadą do Katowic na Intel Extreme Master dziesiątki tysięcy ludzi m.in. z Azji po to aby zebrać się razem w Spodku i obejrzeć turniej gier. Przy takim zgromadzeniu wystarczy jeden z koronawirusem i będzie pogrom.

 • narcystycznykanibal

  Oceniono 5 razy 5

  Za to Chinom spadła emisja CO2 . To dobra wiadomość . A i w Hongkongu spokojniej . Jeden mały wirus....

 • eryn_7

  Oceniono 6 razy 4

  WHO wydało oświadczenie: "window of oportunity to contain the Corona virus is closing fast".
  Szybko dobiega końca czas gdy możliwe będzie opanowanie rozprzestrzeniania się wirusa.

 • eryn_7

  Oceniono 6 razy 4

  Niekontrolowane zakażenia w Iranie - 4 osoby zmarły przy 18 wykrytych zakażeniach.
  W Korei Południowej liczne skupisko zakażeń bez woidomego kontaktu z osobami w Wuhan.
  700 ze statku zakażonych w Japonii.

 • martinez027

  Oceniono 5 razy 3

  bogata ta polska!po 2 baby wysylac 1 samolot....Swoją drogą to teraz kwarantanna zalecana to minimum 30 dni bo byli zarażeni zdrowi przez 20-25dni i po 3 tygodniach oni zachorowali a przedtem zarazili wiele osób--jak ta baba w korei południowej co ponad 3 tygodnie łaziła chora bo nikt jej nie zmusił do siedzenia w szpitalu i zaraziła 90 osó z czego juz 8 zmarło....lepiej robią u sasiada z Północy--30dni kwarantanna dla kazdego kto przybył z zagranicy lub ma goraczke --jeden uciekł "na miasto"do łaźni to go na miejscu rozstrzelali i w KRLD ani jednego zarazonego(rozstrzelany nie miał goraczki tylko przyjechałz Chin ale złamał wojskowe zasady)

 • doomsday

  Oceniono 5 razy 3

  We Włoszech dzisiaj potwierdzono 16 lub 17 nowych przypadków. W Regionie Lombardia jest dwóch chorych w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii, 42 i 53 lata.
  Ta ostatnia fala zachorowań, pokazuje, że okres inkubacji może być nawet dłuższy niż 21 dni.
  Wszyscy zarazili się pośrednio lub bezpośrednio od pacjenta "O", który w styczniu wrócił z Chin. Ten pacjent był poddany testom zaraz po powrocie i po raz drugi w ostatnich 2 dniach.
  Nie choruje i jego testy , tan początkowy i ten teraźniejszy są negatywne.

  Więc potrzebna jest kwarantanna nawet dłuższa niż 21 dni.
  Okazuje się, że niektóre osoby zarażone, także te powracające z Chin zarażają i jednocześnie ich testy wychodzą negatywne.

  W Polsce oznacza to, że 30 których wypuszczono po 16 dniach kwarantanny we Wrocławiu, może być zarażonych i zarażać olbrzymie ilości ludzi .

  Analiza sytuacji pokazuje, że niedługo będziemy mieli w Polsce falę ludzi chorych na zapalenie płuc i falę zgonów. Nie umierają tylko 60 +. W stanie beznadziejnym jest 38 letni Włoch, który zaraził się w styczniu od kolegi zdrowego, który wrócił z Chin. Ma żonę w 8 miesiącu ciąży, którą zaraził, ale która nie choruje na razie.

  Jak znam premiera Morawieckiego i ministra zdrowia Szumowskiego, to obawiam się, że będą jak najdłużej chcieli ukryć prawdę i kazać diagnozować zapalenia płuc, jako zwykłe a nie wywołane nowym wirusem.

  Boże, miej Polskę w opiece.

 • marykownow

  Oceniono 3 razy 3

  dwie Polski trafiły do zpitala, niezły popis analfabetyzmu dziennikarzy i redaktorów i korektorów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX