Sąd zajmie się sprawą pochówku Piotra Woźniaka-Staraka. Policja złożyła wniosek o ukaranie

Sąd w Giżycku zajmie się wnioskiem o ukaranie w związku z pochowaniem urny z prochami Piotra Woźniaka-Staraka poza cmentarzem. Wniosek złożyła giżycka policja. Producent filmowy został pochowany na prywatnej działce.

"Sąd Rejonowy w Giżycku rozpozna wniosek policji o ukaranie w związku z pochówkiem urny z prochami Piotra W.S. w grobie znajdującym się poza obrębem cmentarza" - informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Pochówek Woźniaka-Staraka. Sąd zajmie się wnioskiem o ukaranie

Jak podaje w komunikacie, wniosek Komendy Powiatowej Policji w Giżycku ws. pochówku został skierowany 10 lutego. Pochówek miał być niezgodny z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłego. "O popełnienie tego wykroczenia obwiniony został Mirosław S. Według ustaleń policji jego przewinienie ma polegać na tym, że w dniu 30 sierpnia 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Giżycko dokonał pochówku urny z prochami Piotra W.S. w grobie murowanym na działce, która nie stanowi cmentarza" - informuje sędzia Dąbrowski-Żegalski. 

Rozprawa odbędzie się 20 kwietnia.

>>> Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

Zobacz wideo

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak zmarł 18 sierpnia 2019 roku w wyniku wypadku, do którego doszło na jeziorze Kisajno na Mazurach. Ciało producenta odnalezione zostało po pięciu dniach poszukiwań przez specjalistyczną grupę nurków. Woźniak-Starak został pochowany pod koniec sierpnia na prywatnej posesji, która należy do matki i jego ojczyma. Kwestia pogrzebu od samego początku budziła kontrowersje.

Tuż przed pogrzebem Inspektorat Sanitarny w Olsztynie poinformował o braku zgody na pochówek producenta w specjalnie przygotowanym grobie na terenie prywatnej rodzinnej posiadłości na Mazurach. Rodzina zmarłego producenta argumentowała, że skoro prawnie możliwy jest pochówek w katakumbach, to nie muszą uzyskać w tym celu zgody inspektoratu sanitarnego.

Więcej o:
Komentarze (96)
Sąd zajmie się sprawą pochówku Piotra Woźniaka-Staraka. Policja złożyła wniosek o ukaranie
Zaloguj się
 • rozterka47

  Oceniono 36 razy 24

  Przepis , że spalone prochy mogą być chowane tylko na cmentarzu jest idiotyczny .

 • precz_z_komunia

  Oceniono 40 razy 24

  Zdaje się że truchło Leszka Małpki Kaczyńskiego też znajduje się poza jego grobem na cmentarzu powązkowskim :-)

 • jurek4491

  Oceniono 38 razy 22

  Ha ha ha , tylko księdze mogą być chowani poza cmentarzem , obywatel nie .

 • aa1000

  Oceniono 23 razy 19

  A co szanowne sądy sadzą o srebrnych wieżach [takie duże, a skromne]?

 • zenekciec

  Oceniono 22 razy 18

  Ja skladam wniosek do prokuratury o ukaranie tych co bezprawnie pochowali pewnego kamikaze na Wawelu .

 • korcia2000

  Oceniono 22 razy 18

  Idiotyczna ustawa. W wielu krajach można urnę z prochami pochować np. w przydomowym parku czy nawet zatrzymać w mieszkaniu. Nie przeszkadza to nikomu. Czyżby chodziło o zabezpieczenie dochodów z tradycyjnych pochówków?

 • 99venus

  Oceniono 23 razy 17

  Kontrowersje ze strony biurokratów.Znam liczne przypadki osób,które odbierają urny z prochami swoich bliskich i rozsypują tam gdzie im serce każe.
  Ja to rozumiem i popieram.Ściganie rodziny jest wyjątkowo podłym działaniem.

 • myszoptak

  Oceniono 23 razy 17

  A Lech Kaczyński?
  Będzie mandat?

 • kosmyk

  Oceniono 28 razy 16

  Najwyższy czas zmienić te przepisy o pochówkach w urnach. Uważam,że rodzina zmarłego powinna mieć prawo do wstawienia urny na swojej prywatnej działce,ogródku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX