Grudziądz. 35-latek zgwałcił nastolatka w barowej toalecie. Zapadł wyrok

35-letni Przemysław G. został skazany na siedem i pół roku więzienia za brutalny gwałt na 15-letnim Mariuszu K. Mężczyzna ma odbywać karę w warunkach terapeutycznych, ponieważ biegli stwierdzili, że ma zaburzenia seksualne.

35-letni Przemysław G. zgwałcił 15-letniego Mariusza K. w lutym 2019 roku. W czasie ferii nastolatek przyjechał do Łasina koło Grudziądza. W dniu zdarzenia poszedł do baru odebrać obiad na wynos. Kiedy czekał na zamówienie, poszedł do toalety. Chwilę później jego śladem podążył Przemysław G., który zamknął drzwi ubikacji i brutalnie zgwałcił 15-latka. Krzyki chłopca usłyszała kelnerka, która wezwała na miejsce policję - relacjonuje "Super Express"

>>> Policja zatrzymała 34-latka, który przez lata molestował seksualnie nieletnie córki swojej partnerki

Zobacz wideo

Grudziądz. Przemysław G. skazany na więzienie, musi też wypłacić ofierze zadośćuczynienie

Sprawa gwałtu na 15-letnim Mariuszu K. trafiła do Sądu Rejonowego w Grudziądzu. Jego decyzją Przemysław G. został skazany na siedem i pół roku więzienia w warunkach terapeutycznych. Na poczet kary zaliczono areszt tymczasowy, w którym skazany spędził ponad rok. Przemysław G. będzie mógł ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie po upływie pięciu lat i sześciu miesięcy.

Sąd zadecydował również, że 35-latek ma wypłacić swojej ofierze 40 tys. zł zadośćuczynienia. Co więcej, nałożył na niego zakaz zbliżania się do placówek szkolno-wychowawczych oraz kontaktowania się z poszkodowanym. Przemysław G. zostanie wpisany do rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym, ale jego dane znajdą się się w części z ograniczonym dostępem - informuje TVP Info. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny. Przemysław G. może odwołać się do sądu drugiej instancji. 

Więcej o:
Komentarze (128)
Grudziądz. 35-latek zgwałcił nastolatka w barowej toalecie. Zapadł wyrok
Zaloguj się
 • vomitorium1

  Oceniono 37 razy 25

  ”Przemysław G. skazany na więzienie, musi też wypłacić ofierze zadośćuczynienie”
  można?
  można
  (a nie
  przenosić do innego baru)

 • marywil2012

  Oceniono 37 razy 21

  jakby był księdzem to by terapię odbywał w kolejnej parafii, do której przeniósłby go biskup dobrodziej w ramach potrzeby pokuty, a piotrowicz ścigałby media za szkalowanie.

 • coelka

  Oceniono 43 razy 19

  Pewnie sam się prosił, prowokował swoim zachowaniem, tak to jest jak się myśli co się robi tylko prowokuje. Powinien siedzieć w domu a nie chodzić po barach. Wina zgwalconrgo, jakoś jak ktoś zgwałci kobietę to pełno takich komentarzy a wyroki 8 lat rzadko kościelna sprawiedliwość równości.

 • haniku72

  Oceniono 13 razy 9

  w warunkach terapeutycznych? Żart to chyba? Do celi 10 osobowej z panami którzy zapewnia mu terapeutyczne doznania i "wyleczą" z gwałtów. Nic lepiej nie działa na gwałciciela niż doświadczalne, namacalne i dogłębne przeżycie tego co doświadczyła osoba (dziecko) zgwałcone.

 • 162tony

  Oceniono 23 razy 7

  Sprawdzić czy nie ksiądz, wtedy to nie gwałt który jest przestępstwem zagrożonym karą, ale to grzech zagrożony pokutą i przeniesieniem do innej parafii.

 • marywil2012

  Oceniono 9 razy 7

  ksiądz, czy nie ksiądz, dobrze byłoby jednak aby państwo tak samo traktowało przestępców seksualnych.

 • tomasz.rze

  Oceniono 21 razy 7

  Kara "ma odbywać karę w warunkach terapeutycznych"?
  To zupełnie tak, jakby skazać księdza na rekolekcje.

 • 213g

  Oceniono 9 razy 5

  Czy on jest nieheteronormatywny?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX