Grudziądz. 35-latek zgwałcił nastolatka w barowej toalecie. Zapadł wyrok

35-letni Przemysław G. został skazany na siedem i pół roku więzienia za brutalny gwałt na 15-letnim Mariuszu K. Mężczyzna ma odbywać karę w warunkach terapeutycznych, ponieważ biegli stwierdzili, że ma zaburzenia seksualne.

35-letni Przemysław G. zgwałcił 15-letniego Mariusza K. w lutym 2019 roku. W czasie ferii nastolatek przyjechał do Łasina koło Grudziądza. W dniu zdarzenia poszedł do baru odebrać obiad na wynos. Kiedy czekał na zamówienie, poszedł do toalety. Chwilę później jego śladem podążył Przemysław G., który zamknął drzwi ubikacji i brutalnie zgwałcił 15-latka. Krzyki chłopca usłyszała kelnerka, która wezwała na miejsce policję - relacjonuje "Super Express"

>>> Policja zatrzymała 34-latka, który przez lata molestował seksualnie nieletnie córki swojej partnerki

Zobacz wideo

Grudziądz. Przemysław G. skazany na więzienie, musi też wypłacić ofierze zadośćuczynienie

Sprawa gwałtu na 15-letnim Mariuszu K. trafiła do Sądu Rejonowego w Grudziądzu. Jego decyzją Przemysław G. został skazany na siedem i pół roku więzienia w warunkach terapeutycznych. Na poczet kary zaliczono areszt tymczasowy, w którym skazany spędził ponad rok. Przemysław G. będzie mógł ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie po upływie pięciu lat i sześciu miesięcy.

Sąd zadecydował również, że 35-latek ma wypłacić swojej ofierze 40 tys. zł zadośćuczynienia. Co więcej, nałożył na niego zakaz zbliżania się do placówek szkolno-wychowawczych oraz kontaktowania się z poszkodowanym. Przemysław G. zostanie wpisany do rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym, ale jego dane znajdą się się w części z ograniczonym dostępem - informuje TVP Info. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny. Przemysław G. może odwołać się do sądu drugiej instancji. 

Więcej o: