Busko-Zdrój: kierowcy osobówek ledwo uniknęli czołowego zderzenia z ciężarówką. Policja apeluje do świadków

Policja poszukuje świadków zdarzenia, które miało miejsce na drodze krajowej nr 73 w gminie Busko-Zdrój. Kierowcom osobówek udało się uniknąć czołowego zderzenia z ciężarówką.

W czwartek 20 lutego na Komendę Powiatową Policji w Busku-Zdroju zgłosiła się mieszkanka tego miasta, która przyniosła ze sobą nagranie wideo zarejestrowane około godziny 10:15 dnia 14 lutego. Widać na nim niebezpieczne zachowanie kierowcy samochodu ciężarowego, który mógł doprowadzić do czołowego zderzenia z innymi pojazdami.

Dzięki szybkiemu refleksowi kierowcom osobówek udało się uniknąć czołowego zderzenia z ciężarówką

Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej numer 73 w miejscowości Skorzów w województwie świętokrzyskim. Na nagraniu widać, jak samochód dostawczy zwalnia, by wykonać manewr skrętu w lewo. Za nim zatrzymuje się ciężarówka, ale już kolejny samochód ciężarowy próbuje ominąć stojące pojazdy. Kierowca tira nie zwalnia i jedzie wprost na dwa samochody osobowe nadjeżdżające z przeciwnego kierunku.

>> Refleks uratował kierowców przed czołowym zderzeniem na DK nr 73 w miejscowości Skorzów. >>

Zobacz wideo

"Tylko dzięki refleksowi kierujących osobówkami nie doszło do czołowego zderzenia. Zawodowy kierowca, a najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy jak niebezpiecznie się zachował" - napisano w komunikacie policji. Funkcjonariusze udostępnili nagranie oraz apelują do świadków zdarzenia o kontakt z komendą. Osoby, które posiadają nagrania z kamer samochodowych mogą dostarczać materiały do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 19. Informacje przyjmowane są także całodobowo pod numerami telefonów 41 378 92 00 i 112.

Więcej o:
Komentarze (112)
Busko-Zdrój: kierowcy osobówek ledwo uniknęli czołowego zderzenia z ciężarówką. Policja apeluje do świadków
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 58 razy 50

  Maly odstep, zagapil sie i nie chcial wjechac na poprzedzajaca ciezarowke.
  Wobec tego w tej grze wybral opcje zabicia jadacych z przeciwka.
  Powinien odpowiadac jak za usilowanie zabojstwa.
  Natychmiastowe zatrzymanie PJ i ewentualne oddanie po kursie i specjalnych badaniach u psychiatry. Moze nigdy.

 • smiki48

  Oceniono 34 razy 26

  za usiłowanie zabójstwa kierowca tej ciężarówki powinien trafić na kilka lat do więzienia. To nie jego zasługa, że nie doszło do tragedii.
  Problem jest w tym, ze policja w znakomitej większości olewa tego rodzaju filmiki. Wystarczy spytać się Komendanta Głównego Policji ile to dziesiątków tysięcy kierowców zostało ukaranych na podstawie takich filmów.
  A winę ponosi i policja i sądy, które również niepoważnie traktują takie materiały dowodowe. Niestety mało który sędzia jest w stanie ocenić na podstawie filmiku prędkość pojazdu. A do oszacowania wystarczy podstawowa wiedza z fizyki

 • bartek_grimm

  Oceniono 24 razy 24

  A po co kolejni świadkowie? Nie wystarczy jedna kobieta i nagranie?

 • cozano

  Oceniono 20 razy 20

  Bandytyzm drogowy w czystej postaci. Prawa jazdy kierowca powinien być pozbawiony dożywotnio.

 • tygrys2000

  Oceniono 16 razy 16

  Chory psychicznie wariat. Jechał pewnie stale na tempomacie metr za ciężarówką przed sobą jak to mają w zwyczaju kierowcy tirów. Busik sprzed pierwszej ciężarówki zaczął hamować przed zjazdem w prawo. Wariat zamiast pieprznąć w ciężarówkę przed sobą wolał staranować osóbówki z naprzeciwka. Teoretycznie mógł zabić wszystkich pasażerów w 2-3 autach a kolejne nadjeżdżające 2-3 auta wpadły by na siebie. Więzienie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

 • dafcioo

  Oceniono 18 razy 16

  Morderca za kierownicą tak się zachowuje.

 • tonz2

  Oceniono 16 razy 14

  TIR jechał na zderzak i nie zdążył wyhamować. Zamiast odbić w prawo, odbił w lewo. To nie było żadne wyprzedzanie, ale jak najbardziej zachowanie niebezpieczne

 • stachkaz1947

  Oceniono 13 razy 13

  Przecież na moim amatorskim kompie widać numery rejestr, drogowego BANDYTY.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX