Busko-Zdrój: kierowcy osobówek ledwo uniknęli czołowego zderzenia z ciężarówką. Policja apeluje do świadków

Policja poszukuje świadków zdarzenia, które miało miejsce na drodze krajowej nr 73 w gminie Busko-Zdrój. Kierowcom osobówek udało się uniknąć czołowego zderzenia z ciężarówką.

W czwartek 20 lutego na Komendę Powiatową Policji w Busku-Zdroju zgłosiła się mieszkanka tego miasta, która przyniosła ze sobą nagranie wideo zarejestrowane około godziny 10:15 dnia 14 lutego. Widać na nim niebezpieczne zachowanie kierowcy samochodu ciężarowego, który mógł doprowadzić do czołowego zderzenia z innymi pojazdami.

Dzięki szybkiemu refleksowi kierowcom osobówek udało się uniknąć czołowego zderzenia z ciężarówką

Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej numer 73 w miejscowości Skorzów w województwie świętokrzyskim. Na nagraniu widać, jak samochód dostawczy zwalnia, by wykonać manewr skrętu w lewo. Za nim zatrzymuje się ciężarówka, ale już kolejny samochód ciężarowy próbuje ominąć stojące pojazdy. Kierowca tira nie zwalnia i jedzie wprost na dwa samochody osobowe nadjeżdżające z przeciwnego kierunku.

>> Refleks uratował kierowców przed czołowym zderzeniem na DK nr 73 w miejscowości Skorzów. >>

Zobacz wideo

"Tylko dzięki refleksowi kierujących osobówkami nie doszło do czołowego zderzenia. Zawodowy kierowca, a najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy jak niebezpiecznie się zachował" - napisano w komunikacie policji. Funkcjonariusze udostępnili nagranie oraz apelują do świadków zdarzenia o kontakt z komendą. Osoby, które posiadają nagrania z kamer samochodowych mogą dostarczać materiały do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 19. Informacje przyjmowane są także całodobowo pod numerami telefonów 41 378 92 00 i 112.

Więcej o: