Śmierć Pawła Adamowicza. Jest wyrok dla ochroniarza finału WOŚP w Gdańsku

Ochroniarz pracujący podczas finału WOŚP w Gdańsku usłyszał wyrok w sprawie składania fałszywych zeznań. W czasie wydarzenia Paweł Adamowicz został raniony nożem.

Dariusz S., ochroniarz finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za składanie fałszywych zeznań. Mężczyzna przekazał policji, że Stefan W., który w czasie wydarzenia kilkakrotnie ranił prezydenta miasta Pawła Adamowicza, wtargnął na scenę, ponieważ miał plakietkę z napisem "media". Dariusz S. musi także zapłacić 7,5 tys. zł grzywny. Wyrok jest nieprawomocny.

Rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata dla Dariusza S. - ochroniarza finału WOŚP w Gdańsku oskarżonego m. in o składanie fałszywych zeznań. Mężczyzna przekazał policji, że zabójca Pawła Adamowicza wszedł na scenę dzięki plakietce z napisem "media"

- napisał w serwisie społecznościowym Kuba Kaługa, dziennikarz RMF24.

Dariusza S. nie było w sądzie, a jego obrońca przyznał, że wyrok jest zgodny z oczekiwaniami.

Wyrok jest rozsądny moim zdaniem. Sąd jasno go uzasadnił. Szanujemy ten wyrok

- powiedział adwokat. Natomiast prokurator Agnieszka Komarnicka-Dróżbycz nie wyklucza apelacji.

Prokuratura złoży wniosek o pisemne uzasadnienie do sądu, a po dokonaniu oceny tego uzasadnienia podejmiemy decyzję o ewentualnym złożeniu środka zaskarżenia

- podkreśliła prokurator.

Zabójstwo Pawła Adamowicza

Paweł Adamowicz został zaatakowany przez Stefana W. podczas gdańskiego finału WOŚP w 2019 r. Pomimo starań lekarzy zmarł następnego dnia. Wciąż nie wiadomo, czy Stefan W., który zadał mu trzy ciosy nożem, trafi do więzienia czy do zakładu psychiatrycznego. Prokuratorzy zakwestionowali opinię ekspertów, którzy stwierdzili, że nożownik był niepoczytalny, dlatego powołano kolejny zespół biegłych. Postępowanie w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza zostało przedłużone do połowy kwietnia 2020 roku.

>>> Miał być 1000 złotych, jest prawie 16 milionów! Organizatorka zbiórki: 'Niesamowity poryw serc'. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: