Prognoza pogody na tydzień [24 lutego - 1 marca]. Będzie sporo deszczu, na śnieg nie ma co liczyć

Prognoza pogody na tydzień 24 lutego - 1 marca. Synoptycy przewidują, że w ciągu kilku kolejnych dni odnotujemy sporo opadów deszczu. Najwięcej słońca zobaczymy w czwartek i piątek.

W dalszym ciągu nie prognozuje się zimowych warunków pogodowych. Temperatura w ciągu dnia nie będzie spadać poniżej 0 stopni, a śnieg będzie padał przelotnie i tylko w miejscowościach podgórskich. 

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Synoptycy prognozują deszcz

Początek przyszłego tygodnia zapowiada się pochmurnie. W poniedziałek zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże, a dla niektórych regionów prognozuje się również opady. Na Pomorzu Zachodnim możemy spodziewać się deszczu, z kolei w okolicach Jeleniej Góry, Zakopanego i Przemyśla - śniegu. Temperatura będzie wahać się od 2 stopni w Zakopanem do 7 we Wrocławiu, Opolu i Zielonej Górze. 

We wtorek będzie padać w całym kraju. Najintensywniejsze opady deszczu wystąpią na zachodzie Polski. Tam również będzie najcieplej. W Opolu odnotujemy 12 stopni, a we Wrocławiu i Katowicach 11 stopni. Najniższe wartości wskażą termometry w Koszalinie - tam temperatura  w ciągu dnia wzrośnie maksymalnie do 5 stopni. W środę również będzie padał deszcz. Opady odnotujemy na terenie całego kraju. Temperatura będzie wahać się od 11 stopni w Małopolsce do 4 stopni na Podlasiu.

>>> Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Zobacz wideo

Pogoda na czwartek i piątek. W niektórych regionach się przejaśni

Synoptycy prognozują, że w czwartek w przeważającej części kraju nastąpi poprawa pogody. Tego dnia padać będzie wyłącznie w województwach położonych na południu Polski. W miejscowościach podgórskich może spaść śnieg. Temperatura spadnie. Na południu i zachodzie termometry będą wskazywać 5-6 stopni, a na północy i wschodzie 3-4 stopnie. 

W piątek deszczowy trend się odwróci - na południu kraju będzie słonecznie, a w pozostałej części Polski odnotujemy przelotne opady deszczu. W najcieplejszych tego dnia Krakowie i Wrocławiu termometry wskażą 8 stopni, a w najzimniejszych Białymstoku i Zielonej Górze po trzy stopnie. 

Pogoda na weekend. Przed nami kolejne deszczowe dni

Kolejny weekend będzie deszczowy. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie padać w całym kraju. Oprócz opadów deszczu w centralnej części kraju odnotujemy także opady deszczu ze śniegiem. W sobotę temperatura będzie wahać się od 6 stopni na Podlasiu do 10 stopni w Świętokrzyskiem. W niedzielę będzie nieco chłodniej - termometry wskażą od 4 stopni w Białymstoku do 8 stopni w Krakowie i Rzeszowie. 

Więcej o: