Pogoda. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. "Żółte" alarmy dla trzech województw

W piątek rano w kilku regionach Polski odczuwalny będzie silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia. Synoptycy zalecają ostrożność oraz śledzenie komunikatów pogodowych.

Silny wiatr odczuwalny już nawet w kilku województwach jest związany z przemieszczającą się z zachodu na wschód linią chłodnego frontu atmosferycznego. Powoduje to nagłą zmianę jego kierunku z południowego na zachodni oraz znaczny wzrost prędkości. Z tego powodu IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed silnym wiatrem.

>>> Miliony wirusów krążą nad naszymi głowami

Zobacz wideo

Silny wiatr w trzech województwach. IMGW ostrzega mieszkańców Wybrzeża i Dolnego Śląska

Z mapy zagrożeń na stronie pogodynka.pl wynika, że ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez IMGW obowiązują:

  • w województwie zachodniopomorskim, w powiatach: Świnoujście, kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim, koszalińskim, Koszalin i sławieńskim - będą ważne do godziny 12;
  • w województwie pomorskim, w powiatach: słupskim, Słupsk, lęborskim, wejherowskim i puckim - będą obowiązywać do godziny 12 w piątek;
  • w całym województwie dolnośląskim, gdzie będą ważne do godziny 10.

Synoptycy z IMGW prognozują, że w tych częściach Polski będzie wiał silny wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h. W porywach osiągnie jednak nawet 80 km/h. Najmocniej będzie wiało w strefie nadmorskiej. 

Więcej o: